| BogdanM275 a întrebat:

Salut, ce parere aveți despre oamenii, "parinți" care aleg sa își abandoneze/lase copii? Intreb deoarece si eu am crescut fara tata.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Jeguri happy

| RAY a răspuns:

Depinde de situatie, x ti-a batut joc de fata y, y a ramas gravida, porcul a parasit-o, ea acum ce sa faca?

| anonimg a răspuns:

Eu as inchide pe viata astfel de oameni; si sa munceasca biciuit pentru proprii copii.
Iti spun ca in felul acesta nu va mai exista copii fara parinti.
Dar sa stii ca nici mama ta nu este scutita de vina. Pentru ca ea a vazut caracterului barbatului ei, caracter care nu trebuia acceptat. Nu suntem perfecti; avem defecte de caracter cu care se poate convietui, dar exista si defecte de caracter care trebuiesc refuzate.
Pentru aceasta trebuie educatie. Multa educatie.
Este mai bine ca oamenii sa traiasca singuri, decat sa traiasca haotic si sa se desparta dupa bunul plac.
Un articol interesant pe care l-am gasit ieri: https://www.hotnews.ro/......ra-sex.htm

| Bizon95 a răspuns:

Imbecili imaturi
insa, sa nu uitam nici celalta parte
e vina ta ca barbat ca nu ai folosit prezervativul
insa nu poti sa spui ca femeie ca barbatul e doar un gunoi ca nu vrea sa aiba grija de un copil pe care nu l-a vrut, iar tu nu ai vrut sa faci avort... insa NU spun ca nu ar trebui sa plateasca pensie alimentara, PROSTIA SE PLATESTE (ca nu ai folosit prezervativul), iar legea spune la fel

| Dalmore a răspuns:

Inumane.

| Yurisa a răspuns:

Ca ar trebui sa foloseasca prezervativul. De ce ai abandona un sufletel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni fără suflet.

Răspuns utilizator avertizat
| Marina_Daniela_1992 a răspuns:

Sunt gunoaie.