| alexandrapanduta a întrebat:

De câteva zile ma inchin foarte greu adica cand spun rugăciunea ma incurc foarte foarte des si nu știu de ce,eu mereu o spun in mintea mea si fac cruce cu limba, dar nu înțeleg de ce ma tot trebuie sa o iau de la inceput fiindca ma incurc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Scrie rugaciunea pe hartie si citeste-o de zeci si sute de ori, ca sa o poti invata pe dinafara, ca ten-curic fiindca nu o sti.

Si foloseste-ti mainile ca sa te inchini, ca-i pacat de la Dumzneu sa-ti fie lene sa faci macar semnul cucii cu mana.
daca esti oloaga sauai manile in ghips, atunci facu cu limba, dar in rest, fiind cinstita si credincioasa, si fa ce trebuie, nu in bataie de joc.

2 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Esti agitata. Fa cateva genuflexiuni, flotari, ca sa iti obosesti un pic trupul. Si apoi o sa vezi ca o sa o poti spune mai bine. Incearca sa renunti la multa mancare, ca stomacul sa fie mai gol si manaca sanatos. Si fa multa miscare in general.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Spune rugaciunea de mai multe ori pe zi! Recit-o si cu voce tare daca te ajuta! Inchina-te cu mâna!