| Elenina356 a întrebat:

De ce sa-ti inscrii copilul, in clasa 1, la colegiul de muzica VS de ce sa nu faci asta?

4 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Are talent, voce, ureche muzicala? De aici discutam da sau nu.
Totusi, o educatie muzicala timpurie, e indicata. Mai ales daca are ce am intrebat. Nu trebuie numaidecit sa faca o meserie din asta. Dar un astfel de hobby pe viitor ii va netezi drumul in societate.

| Elenina356 explică (pentru Valentinaldoilea):

Da si a fost initiative ei sa o inscriu la un curs de pian, de la 5 ani. Dar desi ii place foarte mult sa cante, tin cont de faptul ca nu e singura activitate pe care o desfasoara acasa. Nu as vrea ca mai tarziu sa-si regrete copilaria sau sa se simta limitata doar la studiul muzicii.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Elenina356):

Daca ei ii place, asta e "copilaria ei". Nu cred ca face ceva fortat, in plus. Daca ea poate sustine un astfel de efort, e bine. Nu o fortati. Daca ii place asa mult, ea singura va studia cit ii trebuie. Si cine stie... poate va avea o cariera de succes. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il inscrii la colegiul de muzica daca are talent si daca are cat de cat ureche muzicala.
Daca vrei sa faca scoala serioasa si sa se concentreze mai mult pe materii importante gen romana si matematica atunci ar fi cazul sa iti inscrii copilul la o scoala normala.