| catuztacaty a întrebat:

De la ce varsta poate bea lapte de vaca bebelusul? mai trebuie amestecat cu ceai?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Din prima zi. Preventiv il poti amesteca cu ceai la inceput, scazand in cateva zile proportia.

| vieruroxana a răspuns:

Buna!
Eu stiu ca de la 5 luni pana la un an pot bea bebelusi lapte de vaca amestecat cu ceai!
Iar dupa un an se poate bea lapte fara a fi amestecat cu ceai!

| mary28 a răspuns:

Buna depinde cat timp are bebelusul tau eu i-am dat lapte de vaca de la 4 luni dar l-am amestecat cu ceai 2 saptamani si la 2 zile scadeam ceaiul daca te pot ajuta cu ceva poftim id meu soferita_marya28 pup si succes

| mami_1096 a răspuns:

Bebelusul poate sa bea lapte de vaca si de la 4 luni probabil, dar nu este recomandat pana la 1 an. continutul sau de nutritive nu poate fi inca procesat ok de sistemul digestiv al bebelusului. mai ales ca vacuta din zilele noastre nu mai este vacuta sanatoasa de acum 20 de ani cand eram noi mici - acum avem poluare, ingraseminte chimice, etc
http://www.sfatulmedicului.ro/......i-mic_1513