| gabitza_3022 a întrebat:

Este normal ca un bebelus de 2 luni sa fie foarte agitat? fratiorul meu are 2 luni si e f agitat... dar nici sarcina nu a fost prea linistita.sa fie asta o cauza a comportamentului? Plange foarte mult.cand ii e somn plange de rupesad... pediatrii zic ca e ok nu e nimic anormalstraight face

Răspuns Câştigător
| Brotacelu a răspuns:

Mai bine energic decat pampalau, sa stai cu frica sa nu dea "ortu popii" laughing))
Deci e ok ...sa fie sanatos fratioru tau tongue

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un copil mai agitat. se intampla, nu e nimic grav. Poate nu-i ajunge laptele si ii e fomica.

| Leea1234 a răspuns:

Da influenteaza!
http://www.copilul.ro/Stresul_o_problema_care_ne_afecteaza_copiii-a551.html
afla aici mai multe detalii!

| Ben. a răspuns:

Are colici! ia-l in brate si bate-l pe spate!

| Ben. a răspuns:

Ce sa-ti spun ellutza? felicitari mami! cati copii ai tu ¿

| Gabystelistu95 a răspuns:

Se mai intampla asta dar nu este nimica.

| micurutza2005 a răspuns:

Da e normal daca mama in timpul sarcinii a fost mai agitata mai nervoasa mai energica nu s-a odihnit corespunzator a fost putin neglijenta cu ea sau in jurul ei a fost agitatie, cearta, larma, totul a fost perceput de bebelusul din burtica si exact asa e el acum si va fi mai agitat de felul lui asta e... e foarte importanta sarcina si cum te comporti asa creste si copilul in burtica totul se transmite la el si aude tot si cand i canti sau i pui o muzica mai lenta vei verea ca atunci cand va fi nascut si i vei pune aceeasi melodie se va linisti instant pentru ca asta a auzit-o si din burtica si e obisnuit cu ea etc.deci mama daca nu a facut nimic din lucrurile care sa o linisteasca, asa e si copilul si acum trageti toti asta e si eu am patit tot asa si fetita mea e exact asa de agitata ca si mine si acum nu am ce face sper sa se mai linisteasca cand mai creste si cand era mica tot asa plangacioasa era destul de multa vreme, deci e ok fratiorul cum e mama asa si copiii, o sa treaca linistiti-va.

| ellutza a răspuns:

Daca are colici ii dai Sab Simplex nu-l bati pe spate laughing))

| lora_9285 a răspuns:

Daca este alaptat la san posibil sa nu-i ajunga laptele si ramane flamand. Ori mama alaptandu-l nu este atenta la ce mananca si din aceasta cauza bebe are colici.

| simona24 a răspuns:

La 2 luni se poate sa aiba colici....majoritatea sugarilor au asa ceva...