| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru parinti - cum le spune la masinutele alea mici de jucarie care functioneaza astfel: apesi pe ele, le tragi in spate, le dai drumul si o ia inainte cu viteza pana ce se opresc?

Răspuns Câştigător
| dannys a răspuns:

Masinute cu motorase...tongue

2 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Masinute cu arc.

| danutzu96 a răspuns:

(nu sunt parinte) Masinute cu motoras le ziceam cand eram mic. Au in interior un arc si un sistem de roti dintate care propulseaza masinuta cu ajutorul energiei stocate de arc. Majoritatea masinutelor chinezesti (nelectronice) sunt "dotate" cu asa ceva.