| ionyionela20 a întrebat:

La cate saptamani se vede copilul la ecograf, si cand se poate afla daca este fata sau baiat.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul copilului se determina cu usurinta ecografic dar numai in a doua parte a sarcinii. Determinarea sexului viitorului copil cu precizie devine posibil in functie de performantele ecografului se poate confirma dupa 15 - 16 saptamani de sarcina. La 11 - 12 saptamani se poate doar APRECIA daca fatul are sex masculin sau feminin, insa la acest moment este foarte important ca aparatul sa fie unul performant dar depinde si de experienta operatorului, a medicului obstetician ginecolog specialist.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

La 3 luni

| Emilian65 a răspuns:

Copilul se poate vedea la ecograf dupa 2 luni de sarcina, iar sexul se poate vedea dupa 5 luni de sarcina.

| alexandrualind a răspuns:

La vreo 5 luni.

| Adbbmsh a răspuns:

La 3 luni din cate stiam eu.

| Aleeddia a răspuns:

Eu am vazut sarcina la 5-6 saptamani, si sexul cand avea 16 saptamani