| Amy_9541 a întrebat:

La 5 saptamani se vede o sarcina la ecograf?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Sarcina se poate identifica ecografic, cu ajutorul sondei transvaginale, la aproximativ 5 saptamani de la ultima menstruatie pentru o femeie cu ciclul menstrual regulat. Cu ecograful transabdominal sarcina se vede mai tarziu, in jurul a 7 saptamani de sarcina.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, la 5 săptămâni se poate depista o sarcină la ecografie!

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

DA.Este suficienta de mare pentru a trece neobservata.

| neutrino a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha

| Amy_9541 explică:

Pentru a trece neobservata?