| Sara2017 a întrebat:

Nume mai interesante de baieti?
(Prietena mea din copilarie este insarcinata si are baietel)
Si m-a rugat sa o ajut sa aleaga numele.
Ma gandeam la Matei, Alexandru sau Robert.
Alte sugestii? Cum vi se par ideiile mele

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Kyttynna a răspuns:

Robert imi place. Asa vreau sa ii cheme si pe baiatul meu cand voi avea. Alte nume: Albert, Tiberiu, Octavian, Laurentiu, Luca, Valentin.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tatal baiatului, nu are nici un cuvant de spus in alegerea numelui, propriului fiu?

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Sara2017):

Acum sincer, am trecut prin asa ceva de 2 ori si nu as accepta ca prietenii sa-si dea cu parerea in cazul copilului meu.
Ala ori este prea prost ori nu-l interseaza copilul, daca nici numele nu-i in stare sa i-l aleaga singur, sau impreuna cu mama copilasului.

Cat priveste comunicarea cu strainatatea...nu stiu daca voi ati auzit, dar sunt telefoane si internet la discretie, de messenger sau skype nu a-ti auzit? Ca-s o gramada de programe unde se poate discuta in privat cu femeia vietii lui, cu care a conceput copilasul.
Deci, cam miroase ideea ta, in a baga nasul in treburile altora.

| VictorFenrir a răspuns:

Mie personal nu-mi plac ideile tale pentru ca sunt prea comune,daca eram tatal copilului as fi vrut sa aiba un nume mai deosebit nu sa-l aiba juma' de bloc...ce diferit gen Rakim,Jamal, Varg, Lemmy, Dante, Ozzy etc

| AN_Aylin_1998 a răspuns:

Filip,Armin,Andreas,Carol,Casian,Damian

| Soare_Diana_1986 a răspuns:

Ionan

Răspuns utilizator avertizat