| AlexDorinel a întrebat:

Salut,azi de dimineata doamna de meditatie la mate i-a spus mamei ca am luat 7 in teza la mate,doamna de meditatie a aflat de la verisoara mea si acum a venit tata de la servici si mama vrea sa-i spuna si mi-e frica,ca tata ma cam cearta, poate imi confisca pcul, sigur o s-mi zica ca :Esti meditat n-ai voie sa iei 7, trebuie sa iei minim 9.

p.s: oare ce o sa-mi faca?

10 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ascunde curelele de prin casa.
Doar un sfat...

| Demidol a răspuns:

Si, nu are dreptate?
Primesti pedeapsa si tragi invatamintele. Pe viitor, pui temele pe primul loc si apoi pc-ul. Si mai ales, nu-i mai minti! Era mai bine sa afle de la tine. Cum a aflat din alta parte, meriti pedeapsa dubla.

| Costelushel a răspuns:

Daca esti bun la o alta materie spune-i ca nu esti copilul model si nu te bazezi pe matematica, nu cred ca tatal tau te vede sa lucrezi la centrale nucleare sau la nasa...la cate probleme matematice ne sunt bagate pe gat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Am si eu o opinie nepopulara, si nu cred ca ar trebui sa o bagi in seama: de ce atata presiune pentru note mari? Eu am avut mereu media la scoala in jur de 8.50, dar fara presiuni si chestii dintr-astea. Un sfat doar: nu mai bine te pui mai mult pe invatat daca ai asa situatie cu parintii acasa? Dar in special ca inveti pentru tine, nu pentru altcineva. Sa ai o seara frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce o sa iti faca

O sa te spanzure cu sireturile de grinda.

| darrio2007 a răspuns:

Nu cumva ai spus si ca ai luat mai mult de 7?

| Andreeush a răspuns:

Nu ar fi trebuit să îi minți.
Data viitoare pune mâna și învață mai bine.

| sierra1 a răspuns:

Să sperăm că-ți ia calculatorul o vreme, că pui multe intrebări anapoda

| Fatamuntilor a răspuns:

Depinde de ce note ai avut inainte.Si de cat timp te mediteza.
Daca au fost mai putin, sapte e un progres.
Conficarea PC-ului mi se mare totusi o masura corecta.
Profita de vacanta ce urmeza si lucreza macar o ora -doua ca parintii tai sa vada ca iti dai interesul!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bill gates s-a lasat de facultate. Dan Pena era considerat retard in scoala. Parintii tai ce mari miliardari absolventi de Oxford sunt de pun atita accent pe note CA NISTE TARANI PROSTI SI FRUSTRATI?