| α๒вy a întrebat:

Buna am o problema am luat 3 in teza la mate si imi e frica sa ii spun mamei ce sa facc?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa-i zici, daca ii zici mai tarziu asa te va certa si poate fi mai rau.

| ✿puffa✿ a răspuns:

Nu zi nimic. Daca maicata afla de la scoala zi ca nu ai styutrolling on the floor)
Sau:
spune-i ca nu ai stiut si ca a fost o greseala, ca ai avut o zi rea:*sper ca mergelaughing

| anyska a răspuns:

Incepe sa-i spui despre notele bune. si apoi doar spune-i ca ai luat trei da ca ai note mari si o sa inveti sa-ti mareasca nota happy. Nu uita si s-a o faci doartongue!

| ZUzulikii a răspuns:

Spune`i adevaru ca daca afla mai incolo o sa fie mai rausad
Da ce note mai ai?batting eyelashes

| SkyFly a răspuns:

Salut! Trebuie sa iti invingi frica, trebuie sa ii spui. Gandeste-te ca poate afla din alta parte si va reactiona poate altfel. Spune-i ca desi te-ai pregatit subiectele au fost mai dificile si vei face in asa fel incat sa-ti indrepti nota. Gandeste-te ca desi la inceput se va supara pentru ca asa fac toti parintii, mai apoi se va bucura pentru ca ai avut incredere sa ii spui. Fa in asa fel incat sa inteleaga faptul ca daca nu i-ai fi spus te-ai fi simtit vinovata.
Poate te va ajuta si mama ta in vreun fel cu ceva meditatii.
Mult succes! Si spor la invatat, trebuie sa-ti maresti media, nu? happy