| Alexandruchirit a întrebat:

Salut TPU! Copilul meu doarme 7 ore pe noapte, este de ajuns? El are si niste probleme, nu prea poate sa doarma

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Luati-i telefonul si computerul de la 8 seara si neavand cu ce sa se mai joace noaptea, va adormi devreme.
Important este sa doarma de la 9 seara, pana la 6-7 dimineata, nu dupa miezul noptii.

| Dragobeta a răspuns:

Cati ani are copilul tau?
7 ore nu sunt de ajuns nici pentru cei mai marisori. Dar daca e pruncut, doarme abia pe jumatate. Daca are probleme de sanatate, de ce nu-l duci la medic?

| CLaludiu1234 a răspuns:

7 ore de somn de somn nu sunt chiar suficiente pentru un copil, acum depinde si ce varstă are copilul. Daca copilul e mai marisor clasa 7, 8 sau chiar la liceu, orele de dormit indicate ar fi sa se culce intre 10:30 seara și nu mai mai mult de 11, maxim 11:30 seara și sa se trezească la 6:30 sau 7:00 dimineața 7 ore și jumătate pana la 8 de somn sunt suficient pentru un copil mai mare care e aproape la liceu sau caree deja la liceu