| Iuliaiulia1993 a întrebat:

Sunt sănătoase pentru bebe mâncărurile la borcan? Dacă da, ce recomandați? Bebe 6luni +

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca poti sa ii faci tu mai bine piureuri de fructe, de legume ca e mult mai sănătos.
Dar daca tu vrei sa iei din alea intreaba medicul de familie, sau ia-le din farmacie nu supermarket.

| romeo78 a răspuns:

În general nu se recomandă până la vârsta de 3 ani noci un aliment procesat, ci hrană proaspătă, hrană gătită în casă.
Ce este la borcan, dacă veți citi ce conțin, tabelul nutrițional cred că vă va pieri cheful de a da bebelușului așa ceva.
Dacă vedeți copii obezi, aceasta este una dintre cauzele principale.

| Sophieka a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine faci proaspat cat de mult poti

| LaraClarice a răspuns:

Nu cred ca sunt sănătoase, mai bine ii faci tu. Poți încerca la aburi.
Ardei, morcov, mazare, telina... dupa ce se fac le poți da prin blender. La fel poți face și cu fructele.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu am dat niciodată bebelușului mâncare de genul ăsta. Este mâncare procesată industrial și nu am avut încredere. Te sfătuiesc să eviți.
Pe cât posibil, gătește-i pe loc ceva bun.

| stefan339 a răspuns:

Poti sa-l hranesti cu piure de care a mancat Dorian Popa in video pe Youtube, vei avea un super bebelus