| OctavianDanielMaria a întrebat:

Acum cati ani a creat zeul iudeu stelele?

58 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ești prost și vrei să fi? pune aceleași întrebări ca Dany și vei scăpa de problemă.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Uite, eu nu te mai jignesc, dar îți dau un sfat prietenesc:

Dacă tot mai mulți îți spun același lucru, ori sunt toți niște tâmpiți, ori chiar la tine este o problemă și ar trebui să schimbi ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| LupusDei1993 a răspuns:

Acum sase mii de ani si cateva zile, dupa spusele creationistilor.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns:

Am citit ca termenul yom din Genesa 1 poate fi tradus si ca zi de 24 de ore si ca perioade mai lungi de timp, ere, nu m- am lămurit care semnificația bună. Daca va fi de acord in rai il voi ruga sa ne puna un film cu creația universului.

| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Câte persoane ai care te ignoră?

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Te-am întrebat câte, nu cine.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Intri pe profilul tău și vezi numărul la secțiunea Prieteni/ Utilizatori care te ignoră.
Mă interesează pe mine să trag niște concluzii.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Când au văzut inteligenta din întrebările tale și-au dat seama cu cine au de a face.

Când ignori pe cineva nu îi mai vezi întrebările pe categorie, cu unele excepții când dă rateu site-ul.

Acuma, vrei să spui că sunt toți proști și tu deștept?

Că bănuiesc că sunt destul de mulți dacă nu îmi zici numărul.

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, am înțeles, ești tu deșteptul care pune toată ziua întrebări din Biblia pentru copii.

Ce universitate ai terminat?

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vezi că poate admiratorii tăi (halogen, Scofield, lupus) chiar te cred când ai zis că ai terminat Yale la cât de deștepți sunt si ei, când tu de fapt n-ai terminat nici școala generală după cum ai zis mai demult.
Zi că nu-i așa.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hai să-ți spun, că altfel așa și rămâi complet varză stricată... rolling on the floor
Pământul nu a fost creat acum 6 -10 mii de ani. Nu spune Biblia când a fost creat, ar putea fi și miliarde de ani.
"Zilele" de creație nu sunt a câte 24 de ore ci perioade de timp, ar putea fi și zeci de mii de ani.
Problema e că tu nu vezi nici până la vârful nasului, o pardon, până la tulpina ta de varză, fără mite să poți discerne ce scrie in Biblie. rolling on the floor
Partea bună, despre tine sa profețit in Biblie! «Du-te la poporul acesta și spune: „Deși veți auzi, veți auzi, dar nicidecum nu veți înțelege și, deși veți privi, veți privi, dar nicidecum nu veți vedea."

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

N-am spus eu că te uiți dar nu vezi nici o brânză?! rolling on the floor
Eu îți spun ce sunt "zilele de creație", n-au treabă cu ele anii trăiți de Adam.
"Zilele" descriu cum a fost pregătit pământul da susțină viața, nu și crearea lui și a universului.
Ți-am explicat treabă cu "zilele" nu fiindcă a răspuns Ania așa, invers, ea a scris aceasta deoarece a avut ocazia să audă acest lucru de la frații mei.
In concluzie - cine are urechi, să audă. Cine este varză, varză rămâne și merge la siloz! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat