| nimenisinimik a întrebat:

Am 2 oua de porumbel,jur ca nu sunt ouale mele,erau ale unui porumbel, l-am vazut.Si-a lasa ouale la mine in balcon, de fapt la proprietar in balcon.Am citit pe internet ca eclozeaza dupa 17 zile, dar colegul meu nu mi-a zis de cat timp sunt ouale acolo.Intrebarea mea este ce fac cu puii de porumbei, sunt vegetarian.In orice caz, cu cat se vinde un prumbelel? Dau funda! Multumesc!

5 răspunsuri:
| AwGenetix a răspuns:

Daca incurci ouale tale cu cele de porumbel, ne dam seama cat de viril esti. te-ai gandit ca ouale alea se vor clocii singure? sau sta colegul pe ele?

Un porumbel costa jumatate de pret din cat ar costa doi porumbei.

| nimenisinimik explică (pentru AwGenetix):

La ce facultate esti ca vreau si eu o logica de asta.Also,ce fotbalisti iti plac, mie Hagi.

| AwGenetix a răspuns (pentru nimenisinimik):

Drept. nu-mi place fotbalul..deci nu am preferinte pentru ei.

| DeyCj a răspuns:

Nu am înțeles ce legătură are religia cu întrebările de fapt divers, dar ca informație, ouăle ca să eclozeze trebuie clocite, și apoi puii trebuie hrăniți ca să nu moară. Dacă crezi că poți înlocui porumbița, și ouăle nu s-au răcit, poți folosii puii de porumbel pe post de animăluțe de companie asta până o să zboare din cuib happy.

| nimenisinimik explică (pentru DeyCj):

Era intrebare oarecum caterinca, dar mersi de raspuns, a fost simpatic big grin