| anonim_4396 a întrebat:

Am hulit pe Dumnezeu.Mă poate ierta?

8 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Din câte știu, da.

| Helper07 a răspuns:

Atata timp cat iti ceri iertare...

| Raullalu a răspuns:

Pavel a fost hulitor, dar Domnul Iisus la ales ca apostol

| mentholinks a răspuns:

Ma îndoiesc ca măcar te-a auzit ca l-ai hulit.

| danut a răspuns:

Daca TE Pocaiesti, sigur ca DA.

| AvalohAlyn a răspuns:

Crede-ma,esti ca si iertat, Dumnezeu stie ca acele ganduri sunt produse de mintea ta dar insa nu vin cu voia si cu acordul sufletului tau, adica din adancul sufletului tau.Sunt ganduri intruzive, eronate, false.
E o tulburare psihică numita tulburare obsesiv compulsivă și de aici ți se trag acele gânduri de hulă, sunt nedorite și nu vin cu voia și acordul tău, exista tratament cu antidepresive pentru asta, care cresc serotonina și te simți mai bine.Si eu am TOC.Documenteaza-te despre TOC, cred că asta e și problema.Iar in cazul tau, se iartă, că e boala și gândurile nu vin din adâncul inimii tale ci de la tulburare. Vorbesc foarte serios! Dumnezeu știe că tu suferi și că îți pare rău și că tu nu vrei sa ai gândurile alea.Esti că și iertat, crede-mă. Roaga-te mai mult, citește cărți de psihologie dar și creștine de autoajutor(recomand Forța gândirii pozitive) și du-te la medicul psihiatru, tratamentul te va ajuta, că ameliora gândurile obsesive. Numai bine!

| Henrypericolpublic a răspuns:

De ce crezi ca Dumnezeu care e o forță suprema și coordonatoare a întregii lumi și ale altor principii mai importante, el te-ar auzi fix pe tine ca-l hulestIi.
Te poți spovedi dacă simți ca ești pregătit.

| Panamax a răspuns:

Dumnezeu iarta pacate nu prostia.