| blue007eyes a întrebat:

Se poate ierta o minciuna?

Răspuns Câştigător
| melissa_3397 a răspuns:

De iertat ierti da de uitat Nubatting eyelashes! :*

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Depinde daca e minciunica sau minciunoaie. Daca slujeste un tel nobil e scuzabil. Trebuie avut grija la repercursiuni si sa nu uitam ca minciuna are picioare scurte.

mira
| mira a răspuns:

Conteaza imprejurarile in care a fost spusa si motivatia ei.

| Bishop a răspuns:

Cu siguranta. Depinde cum iti ceri scuze...

| Paris a răspuns:

Stii, e o vorba "Iert, dar nu uit." Eu o aprob intru totul, desi stau si ma gandesc ca din moment ce nu o uiti, din moment ce te face sa suferi, din moment ce acea minciuna inca iti mai aduce amintiri dureroase, e aproape imposibil sa fie si iertate. dar toate trec, asa se spune happy

| mcrenma a răspuns:

Depinde de gravitatea ei.

Răspuns utilizator avertizat
| alina_4026 a răspuns:

Se poate ierta o greseala, insa nu oricare greseala desigur.Cine nu greseste,? Noi toti gresim, nimeni nu este perfect. Un om face intr-o zi o multime de greseli, iar daca noi nu am ierta atunci cu cine am prieteni? Dar daca dragostea ta s-a intimplat ca te-a mintit aici este putin mai greu, trebuie sa cintaresti bine lucrurile, pentru ca daca te-a mintit odata inseamna ca te va mai minti, trebuie sa ne gindim ca noi cu aceasta persoana cu timpul vom fi o familie. Dar ce fel de familie in care este minciuna? Asa ca trebuie de discutat calm, iar daca explicatia este convingatoare si tu singur te convingi ca intr-adevar ii pare rau atunci iart-o.

| amandina_9414 a răspuns:

Depinde de gravitatea acesteia. dar iarta ca sa fii si tu iertat mai tarziu in orice alta situatie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar popa si Dumnezeu iarta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea pot sa port pica cuiva, indiferent car de grava este minciuna. Pe moment, reactionez ca un balaur cand i se taie unul dintre capete, dar dupa cateva zile, nu mai imi pasa: daca am motive sa vorbesc cu aceea persoana, vorbesc indiferent de trecut. Desi sunt foarte orgolioasa, asta e un defect pe care nu mi-l pot explica. Ieri m-am certat rau de tot cu vreo 6-7 colege, s-a ajuns si la diringinte si scaderea mediei la purtare, si mai pe seara am iesit cu 2 dintre ele...nici eu nu prea pot sa ma inteleg...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de minciuna. Oricat de sufletist a-i fi poti ierta insa foarte greu, in dragoste mai ales mincina doare mult dar este iertata daca cel care a gresit regreta mult acest lucru.Tradarea insa nu se iarta niciodata din punctul meu de vedere.