| lilskies a întrebat:

Am luat Paștele greșit n-am ținut lumânarea și am și uitat să mă spăl pe mâini și pe față are ceva?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Nu e nici o problema, pentru ca oricum ritualurile si povestile primitive, puerile, fanteziste si absurde nu ajuta la nimic in afara de prostirea naivilor creduli si nestiutori.

7 răspunsuri:
| daaniel353 a răspuns:

Nu are frate nici o problema.

| Panamax a răspuns:

Nu are nimic, Pastele crestin fost pe 4 aprilie.
Ortodocsii folosesc din 1927 un calendar expirat.

| CIaudiu a răspuns:

Nu e nicio problema. In ochii preotului gestul conteaza.

| Whateverrr a răspuns:

Dumnezeu se uită la inima noastră. Putem să ținem toate tradițiile religioase cu rigurozitate, dar dacă nu suntem dispuși să ne predăm viața lui prin pocăință, degeaba. Si viceversa: dacă inima noastră este sinceră pentru El, Domnul ne primește! Deci nu, nu e nicio problemă happy

| ZacheuN a răspuns:

Nu are nimic, dacă v-ați spălat inima cu sângele lui Yașua Mesia!

| milan9 a răspuns:

Unele sunt gesturi simbolice iar altele, nu din ceea ce ai mentionat tu, sunt pur si simplu superstitii... Nutrebuie confundat cu esenta...

| serenityxx a răspuns:

Nu are nimic