| anonim_4396 a întrebat:

Ieri am facut curatenie in cosarul de porumb. Resturile le-am pus in sac si le-am dus la masina. Dupa ce le-am pus in masina am luat 2 nuci ca sa le manac dar am uitat sa ma spal pe maini. Ce pot pati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Nu se intampla nimic de la asa ceva dar ar fi bine sa bei cat mai MULTA apaa asta insemnand sa depasesti 2 l pe zi fiindca apa se elimina foarte repede odata cu bacteriile din corp. E usor daca ai 2 sticle de jumate si le pui la frigider golesti una mai astepti jumatate de ora apoi o iei pe cealalalt iar pe cea galita o umpli. Nu iti face griji! happy

| express11 a răspuns (pentru Omulcarearenevoiederaspunsuri):

Cel mai tare raspuns, ma umfla rasul!

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns (pentru express11):

Tu da raspunsul si nu te lua de altii!winking Cel care a pus intrebarea are dreptul de a decide care e cel mai bun raspuns!winking

| express11 a răspuns (pentru Omulcarearenevoiederaspunsuri):

Da,face broaste!

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns (pentru express11):

Mai ziceam eu ce face! Toti stiu ca hidratarea e cea mai buna si rapida metoda prin care elimini bacteriile! Nu am zis ca nu trebuie sa ia pastile. Oricum nu este neaparat sa ia furazolidon! Poante consuma alimente ce incheaga la stomac ca de exemplu prune, lapte, banane, ceai de menta!winking

| express11 a răspuns (pentru Omulcarearenevoiederaspunsuri):

Prune cu lapte, iar este tare! mai mi lesi bre?

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns (pentru express11):

A da lol ce magarie am spus rolling on the floor))))))))))))))))))) M-a luat valul scuze astea au efect advers doamneee!

| express11 a răspuns (pentru Omulcarearenevoiederaspunsuri):

Daca ai fi fata te-as pupa in bot!

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns (pentru express11):

Vtf de ce? Si da sunt fata! laughing)

| express11 a răspuns (pentru Omulcarearenevoiederaspunsuri):

Apoi ti-as da o palma la fud, dar nu fac asta ca esti pustoaica precis!

| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns (pentru express11):

Da pustoaica la 16 ani dragut! Bunele amniere lasa de dorit pup!

13 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca te strici la stomac, iei furazolidon, dar nu cred sa ai probleme.nu te mailua dupa raspunsul ametitului de mai devreme, ca daca bei 2-4 litri de apa, faci dezinterie!

| Andi86 a răspuns:

Nu vei pati nimic.

| dydy13 a răspuns:

Nu se intampla nimic big grin