| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca postesc in Saptamana MARE A PASTELUI decat 2 zile Vinerea ce ma spovedesc si Sambata in care ma impartasesc

Răspuns Câştigător
| ioana1704 a răspuns:

Fa ce crezi tu ca e bine, cum simti tu. Acest post a fost stabilit de biserica nu de Dumnezeu, iar spovedania tot de ei, deoarece de-alungul istoriei popii au fost cei mai mari turnatori. Poti merge la biserica si sa te rogi, sa-i spui direct lui d-zeu ca ai gresit, ca-ti pare rau... faci cum crezi

1 răspuns:
| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Posteste bai toata saptamana!
macar atata fa si tu pentru mantuirea ta!
ce-i asa greu?
dupa canoane, 3 ani nu trebuiesti Impartasit pentru ca ai mancat de frupt in Postul Mare...