| Gexu a întrebat:

Am tinut post miercurea si vinerea de la inceputul postului si toata saptamana aceasta. Maine trebuie sa ma duc sa ma spovedesc dar mi. a venit... Daca ma acopar pe cap ma pot spovedii? Sau mai tin pana sambata urmatoare? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| βσσblėėŝ_3748 a răspuns:

Buna

unii spn ca nu e pacat sa intrii deoarece te duci cu un scop, dar dupa parerea mea mai asteapta pana saptamana viitoare sh cu o zi inainte sa te duci mai tine o zi post.

2 răspunsuri:
| Gexu explică:

Si dupa ce mi se termina mentruatia nu am voie in urmatoarele 8 zile. E aproape de Craciun nu pot sa mai tin inca 2 saptamani.De Paste am avut piciorul in ghips nu m-am spovedit acum problema asta...

| georgiana77 a răspuns:

Daca te acoperi pe cap tot pacat e.mai tine post pana sambata viitoare...