| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Ascultați muzică religioasă?
Eu da - mă ajută să-l ating pe Domnul...
http://www.youtube.com/watch?v=UYv269-HcqU

34 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cum sa nu-mi placa asa ceva? Ma linisteste, vorbesc foarte serios.
http://www.youtube.com/watch?v=xXPTStzH074

| BeyondTheDarkSun explică (pentru DarkOrbitMoon):

Ce spui de asta?
http://www.youtube.com/watch?v=cX-LL0JWOyU
Capodoperă,nu-i așa? :D

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Geniala.happy

| BeyondTheDarkSun explică (pentru DarkOrbitMoon):

Felul cum citește Biblia în felul său e uimitor :
http://www.youtube.com/watch?v=TSkiT1Ypjcs
Cred că Nergal e de fapt Dumnezeu, și n-am știut noi până acum.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru EmaS):

Păi tocmai asta e, că nimeni nu știe care este adevăratul Dumnezeu. Spui doar Domnul, Dumnezeul, dar nu știi cine e de fapt. Poate fi chiar și Satana.

| EmaS a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Da, este Dumnezeu atotputernic care a creat totul si satan care este stapanul lumii acesteia. Dumnezeu ne duce in rai iar satan in iad. Fiecare alege.

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

De ce satan e cu s mic iar dumnezeu cu d mare?
Nu este lipsa de respect pentru cel datorita caruia existi?

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Eu exist datorita lui Dumnezeu. El m-a creat, El imi poarta de grija, El imi raspunde la rugaciuni. Pe El Il iubesc si Il respect!

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

El i-a creat pe Adam si Eva, nu pe tine.
Daca Adam nu ar fi muschat din marul dat de diavol lumea ar fi fost cu totul alta, nu ar mai fi existat aceleasi persoane.

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

A! a! Deci recunosti ca satan a amagit pe Adam si Eva ca sa pacatuiasca si sa nu asculte de Dumnezeu?!

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Eu vorbeam teoretic.
Dar tu recunosti ca ""Daca Adam nu ar fi muschat din marul dat de diavol lumea ar fi fost cu totul alta, nu ar mai fi existat aceleasi persoane.""

| Salahadin73 a răspuns:

Doar cand vin de la biserica.
http://www.youtube.com/watch?v=laqQyMUt9tk

| EmaS a răspuns (pentru dragos9234):

Nasterea ta nu a fost o greseala a cuiva, nici un esec; viata ta nu este o intamplare fericita a naturii.Cu mult timp inainte de a fi conceput de parintii tai, tu ai fost conceput in mintea lui Dumnezeu. Faptul ca poti sa respiri in clipa asta nu se datoreaza sortii; nu este vorba de nici o sansa, nici de noroc, nici de coincidenta.Esti in viata pentru ca Dumnezeu a vrut sa te creeze. Dumnezeu a dat parintilor tai ADN-ul dorit pentru a te face pe tine, exact asa cum esti tu unica si speciala.El ti-a hotarat in mod deliberat rasa, culoarea pielii, a parului si toate celelalte trasaturi.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru Salahadin73):

În momentul ăsta ascultam COH -Hate me! laughing
Good.

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

''Dumnezeu a dat parintilor tai ADN-ul dorit pentru a te face pe tine''
Ce-o facut?! laughing

| EmaS a răspuns (pentru chelstone):

Ceva special, bineinteles!winking

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

Hai Ema, termina cu aberatiile acestea, te rog...

| EmaS a răspuns (pentru chelstone):

Nu sunt aberatii, nu vrei sa recunosti, nu ai decat sa te consideri neam cu maimuta.

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

Ce vorbesti?! Oricum am vazut maimute mai inteligente decat unii crestini practicanti. http://www.stopco2.ro/......-handicap/
Am vazut si un material la tv cu putin timp in urma in care acest tip de maimute, Capucin, foloseau aparate si instrumente pe care unii le-au vazut doar la TV.
Asa ca, mi se pare mai onorant sa fac parte dintr-un neam de maimute nobile care ajuta persoane cu dizabilitati decat dintr-un neam de taratoare si lingai de moaste.

| Hombre a răspuns:

Chiar iti place vomitaturile alea pe care le-ai postat sau la misto?

| EmaS a răspuns (pentru chelstone):

Eu nu practic asa ceva!

| chelstone a răspuns (pentru EmaS):

Http://www.youtube.com/watch?v=LThJWvJ2YNI
Ce zici Ema, or avea maimutele astea ratiune, sau instinctul e de ''vina''?!

| casablanca40 a răspuns:

Mama cum bat aia din strachini, e un pic cam hard pentru mine.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Hombre):

Asta ma intreb si eu. Este foarte interesant sa te chinui sa-ti dai seama ce grohaie vocalistul.

| dragos9234 a răspuns (pentru EmaS):

Serios?
Cine a spus asta?