| cristinacrissss a întrebat:

Ateilor ce ati face daca acum ar veni Sfarsitul Lumii si Dumnezeu ar veni pe Pamant pentru Judecata de apoi? Ce ati face daca ar zice ca meritati chinul etern din Iad?

Pura curiozitate. Nu vreau sa dau in cap la nimeni. Nu am nimic cu ateii.

58 răspunsuri:
| ralucutza_6101 a răspuns:

Hmm pai eu cred ca as face cum fac de obicei, as inchide ochii...as baga o strambatura si mi-as astupa urechile! dar nuh chestia asta e serioasa deci chiar nu-s sigura de ce as face! cred ca as inchide ochii si m-as ruga la El!

| FucktheSystem a răspuns:

Asta e, m-aș îmbăta cu Satana thinking

| DomineRex a răspuns:

Pai ce poti face in fata dictatorului suprem?
Te comformezi cruzimii lui de neegalat si mergi sa te prajesti in iad pentru o eternitate ca vezi doamne nu ai crezut in El sau in sacrificul barbar facut de El.
http://www.youtube.com/watch?v=AxwiLowC44I

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as spune doamne eu ce vine am ca nu mi te-ai aratat prin dovezi tu ai crede in cineva dintr-o carte vechie doamne? din moment ce e ateu mar intelege

| c0sm1n198opt a răspuns:

Nu ma consider ateu...dar daca ar fi sa vina Dumnezeu pe Pamant crezi ca pe atei iar trimite etrn in iad? Eu nu cred ca iar trimite pentru totdeauna in iad. Poate vor primi o lectie.acum depinde si de pacatele lor.

| MyObsession a răspuns:

Sincer?
Aş râde ca sparta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu ai nimic cu ei? de ce nu intrebi si crestinii? sau credinciosii? de ce specifici? ateilor? ce au ei? ce sfarsitul lumii e numai pentru ei?

| RA94 a răspuns:

Daca ar fi asa eu o sa ma caiesc, dar atat timp cat nu isi arata dovada existentei sale, nu am cui sa ma caiesc

| AlinaaAli a răspuns (pentru MyObsession):

Chiar crezi ca o sa iti vina sa razi atunci "ca sparta"?
eu nu prea cred!
atunci nu o sa mai sti cum s te caiesti si sa iti ceri iertare pentru ca l-ai batjocoritwinking fi sigura de asta!
nu va inteleg,vreti sa va lasam in pace,noi cei care credem in Dumnezeu,dar cum vreti sa fiti lasati in pace daca tot timpul vb asa?
daca sunteti atei si nu credeti in el asta e, dar nu mai batjocoriti si luati in ras numele lui, ca nu cred ca va gresit cu nimic asa cum voi ii gresiti lui!

| Inferno a răspuns:

Deci presupunand prin absurd ca Dumnezeu ar exista si ar veni pe Pamant.Asta inseamna ca si Satan ar exista si ca tot timpul asta am fost pacalit de el. Deci m-as duce la el si i-as trage un pumn in fata sa vad ce imi face.

| AlinaaAli a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e numai pentru noi sf lumii doar ca noi care credem in el nu o sa ne surprinnda asa mult sa il vedem, v-a intrebat voi.ateii ca sa stie cam ce reactie ati avea daca l-ati vedea chiar daca nu ati crezut in el niciodatatongue

| AlinaaAli a răspuns (pentru Inferno):

Asta-i buna laughing)

| CobraLeon a răspuns:

...DOVADA CA DUMNEZEU ASTA E FOARTE IUBITOR
(un personaj atotputernic trimite condamna la chin etern o persoana pentru ca nu a crezut in el, ABSURD)
Din cate vad tu crezi in dumnezeu doar ca sa scapi de "chinul etern"...

| Fanatic a răspuns:

Nu sunt ateu, dar cand aud de "judecata de apoi","chinul etern".mi se face rau, adica m-am saturat de toate prostiile astea

| sinx a răspuns:

Noi ateii ce facem? Exact ce o sa faca si celelalte 5 miliarde de oameni de pe pamantul asta. Nici ei nu cred in dumnezeu, deci nu o sa fiu singurul prins in off-side.
Una peste alta, astept prima intalnire cu E.T si dupa aia o sa se spulbere orice urma de credinta pe pamantul asta.winking

| FărăCapsLock a răspuns:

Dacă ar fi să fie așa, toți am merge în iad, deci good luck. happy

| Narcis2007 a răspuns:

Mias da o palma sa ma trezesc din vis

| Inferno a răspuns (pentru Fanatic):

Ti-e frica necredinciosule, ti-e frica ca ai sa arzi in iad pe vecie.
Pocaiestete cat mai e timp si intoarcete pe calea cea dreapta laughing

| ShowTim3 a răspuns:

As vide casa, masina, telefonul si i-as sparge la bordel si pe bautura, si daca tot as face ceva m-as face aviator si as zbura fara motor.
Ce as face daca mi-ar zice ca merit chinul etern in iad... pai i-as spune ca nu mi se pare corect sa ma tortureze cineva atat timp cat eu nu am torturat pe cineva... adica dinte pentru dinte si ochi petru ochi, nu iti scot un dinte si tu imi amputezi mainile si picioarele big grin
Pace! big grin

| AlinaaAli a răspuns (pentru ShowTim3):

Hai ca mi-ati facut searalaughing
cu toate ca ce spuneti voi aici e de plans!
fiti siguri ca daca l-ati vedea pe Dumnezeu nu ati mai bine nimic,nu ati mai da pumni, nu ati mai rade, etc...ati pleca doar capul in fata Lu!winking

| Damasc a răspuns (pentru Inferno):

Ce-ai bagat?

| Minks a răspuns:

Iti dau raspunsul cand o sa vina. Am o vaga impresie ca nu o sa iti raspund niciodata.

| ioana1704 a răspuns:

Dumnezeu e iubire nu e asa cum il descriu preotii! daca ar fi asa nu ei ar trebui sa se schimbe primii, sa nu fie ahtiati dupa bani, sa nu fie turnatori... cu ceea ce aud la spovedanii. citeste nu te lasa manipulat!

| mihaibrasov a răspuns:

Ar face pe ei in pantaloni toti ateii laughing. Sfarsitul lumii cu o judecata din aia mare e o prostie. Asteapta tu toata viata si tot nu va fi.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Ia-si spune asa:,, Se vede cat de mult iti iubesti propriile creatii trimitandu-le la chinuri vesnice in timp ce tu stai in rai cu crestinii care te pupa-n c.r non-stop"batting eyelashes
De fapt e mai bine in iad, macar acolo se intampla ceva no talking

Răspuns utilizator avertizat
| Vladuthz a răspuns:

Pai in primul rand daca ar face asta n-ar mai fi un Dumnezeu bun nu crezi? Doar pentru simplul fapt ca nu cred in el, dar in rest respect bunurile morale, e motiv pentru care sa ma duc in iad?

| Vladuthz a răspuns:

E amuzant ca am un tovaras care e foarte credincios, si arunca pe jos gunoaiele, si l-am intrebat crezi ca lui Dzeu ii place ca faci asta? Si el a zis ca religia n-are treaba cu ecologia laughing am ramas masca la raspunsul asta, si el tine post inainte de craciun dar fumeaza si bea de sparte...deci ma intreb oare cine o sa ajunga in iad? Eu ateul care respect celelalte reguli sau el credinciosul care face toate alea laughing?

| MMihai a răspuns:

Numai ipoteza, este incredibilă!

Dacă ar apare D-zeu pe Pământ, nu l-ar recunoaște nimeni ca D-zeu, și ar pleca cu coada între picioare, de unde a venit!

| cristinacrissss explică (pentru Mizantropul):

Dumnezeu ne-a dat ratiune pentru a alege. Daca ar fi venit in fata ta, tu normal ca ai fi crezut in El. Dar asa El te lasa sa alegi. Ori cu el in Rai ori cu Satana in Iad. Dumnezeu nu te forteaza sa mergi cu el mai departe. Deaia ne-a lasat doar o carte antica asa cum ai zis tu. Dar daca ai avea urechi sa auzi si ochi sa vezi... sigur l-ai vedea si auzi nu numai prin cartea aia antica.
Sa ai credinta nu e asa de usor. Sa-L intelegi cu adevarat pe Dumnezeu si sa ai cu adevarat credinta iti trebuie o intelepciune profunda, nu doar minte. Ca asa sa cred in stiinta e usor. Invat o formula si gata imi da rezultatul si apoi vai ce adevarata e stiinta. Dar credinta e altceva... e un lucru mai profund care trebuie sa vina si din inima nu numai din minte.