| Bisea_Nicoleta_1996 a întrebat:

Cum va veni sfarsitul lumii? Vreau pareri!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Cum va vrea Dumnezeu.Nu avem noi de unde sa stim.

19 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cum sunt niste comentarii aici de imi vine sa parasesc tara cred ca trebuie sa fac o completare.

Sfarsitul lumii o sa vina peste 3, 5 milioane de ani atunci cand soarele o sa se transforme intr-o giganta rosie din cauza hidrogenului pe terminate si o sa parjoleasca planeta.
Bine, umanitatea ar putea sa dispara de 10 ori pana atunci, sau dimpotriva sa colonizeze alte planete iar noi sa nu disparem nicioadata.
Dupa ce isi va consuma gazele, soarele o sa se transforme intr-o masa de materie compacta care nu mai straluceste...si practic pamantul o sa fie lasat in frig si intuneric pentru eternitate *sau aproape *
Sfarsitul universului in schimb e alta poveste.
O data exacta nu exista dar sunt mai multe teorii.
Peste aproximativ 50-100 de miliarde de ani universul o sa se intinda atat de mult incat atomii o sa ajunga sa se rupa si practic nu o sa mai ramana nimic. O sa se intinda atat de mult incat materia o sa se transforme in vid.
Sau se crede ca la un moment dat gravitatia o sa isi spuna cuvantul si totul o sa alunece inapoi intr-o bila mare de materie compacta...adica big bangul o sa se repete.
The end.
Fara povesti religioase...doar stiinta

| WR104 a răspuns:

Harciogii se vor inmulti si vor sapa atatea gropi incat ne vom rupe gatul in ele.
http://www.zooland.ro/Harciogul-5446.html
La multi ani!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

"Cum"...ceva nou,ce sa spun.
Va veni intr-o zi crepusculara,incendiata de un val de sange,unde vor misuna reptile cu limba de foc, unde oceanele vor deveni rosii, tulburate de corpurile moarte, pline de agonie, a celor decazuti.

| Pricked a răspuns:

Sincera sa fiu, habar n-am.

Mi-l imaginez ca in filmul "2012".

| RAY a răspuns:

In al trelea razboi mondial

| TheStory a răspuns:

Nu cum a fost primul, sigur nu asa.
Eu cred ca va fi o eruptie solara, vom ramane fara energie si fara curent electric probabil cateva decenii.
In primul an peste 90% din populatia lumii va disparea.
De ce spun ca va veni eruptie solara pentru ca a mai fost un prin sec 16 daca nu ma insel, dar atuncea nu exista decat telegraful.
Este probabil ca in urmatorii ani sa mai vina una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ca un corp ceresc sa loveasca Pamantul. Sau eruptii solare, care ne-ar lasa fara curent electric. Sau, cum a spus si Ray, al treilea razboi mondial.

Răspuns utilizator avertizat
| Hevnoraak a răspuns:

De venit va veni, asta e incontestabil, când nimeni nu știe.Am trecut pe langă sfârșit de prea multe ori. Odată nu o să mai trecem.

| Maomau a răspuns:

Datorita unui asteroid care v-a lovi pamantul!

| товарищ a răspuns:

Dumnezeu a spun de la popul ce-a durat mult timp ca nu va mai trimite nici un cataclism. Cand va veni Iisus pe pamant atunci poti sa te consideri moarta. Discovery este canalul meu preferat de televiziune dar nu trebuie sa crezi in tot. Stii de ce este zvonul asta? Pentru ca americanii sa cumpere produse de alimentatie, sa cumpere pistoale si munitii. Ca sa se declanseze razboaie pentru teritorii, bla bla bla. Nu va veni nimic.

| товарищ a răspuns:

Si apropo, sfarsitul lumii e in fiecare zi...

| GoldandSilver a răspuns:

Ca un sfarsit de era nu va mai fi rau pe Pamant si doar Dumnezeu stie cand.Demoni si Diavolul vor muri si atuncea nu va mai exista raul.

| Shobo91 a răspuns:

Tot ce incepe se si termina, insa nimeni din ziua de azi nu va apuca acel sfarsit! Dupa parerea mea nici o sansa sa se intample ceva cu Pamatul nu este!

| charna a răspuns:

Nu va veni "sfirsitul lumii"
ce se poate intimpla cu Terra nimeni nu stie

| madymadalina12321 a răspuns:

Sfarsitul lumi dupa mine vine cand fiecare la randul nostru moare...
asta este parerea mea...

| madymadalina12321 a răspuns:

Pai sfarsitul lumii va veni cand fiecare la randul nostru vom musi

| madymadalina12321 a răspuns:

Pai sfarsitul lumii va veni cand fiecare la randul nostru vom muri