| Djlsghtnquuw a întrebat:

De la un timp tot am vise cu diavolul. Prima data am visat ca se intruchipa in persoanele dragi mie,si acum in animale,de exemplu, in cainele meu. Ce inseamna? Si nu vreau raspunsuri in gluma.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banuiesc ca esti tanar(a). O anumita perioada in copilarie mai toti copii au asemenea vise. Trec cu timpul si daca nu le bagi in seama e si mai bine.

| AstroAlex59 a răspuns:

Din punct de vedere psihologic pentru a da un chip laturilor noastre malefice, adeseaori avem nevoie de un personaj pentru a le infrunta. In vise la fel ca si in imaginatia noastra diovolul ne ajuta sa facem acest lucru. Teama de a fi savarsit noi o fapta rea se manifesta tot sub figura diavolului.

| DNSK a răspuns:

Daca sunt dese..atunci mai roaga-te si u!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Urmatorul posedat vei fi tu, si n-o sa mai iasa diavolul din tine, in veci.

| mentholinks a răspuns:

Vrea sa te crestineze.