| anonim_4396 a întrebat:

Hei happy Am si eu o mica problema.
Nu inteleg ce se intampla cu mine in ultimul timp,de fiecare data cand vreau sa intreb pe cineva un anumit lucru,imi vine in minte raspunsul pe care acesta il va da.
La inceput mi s-a parut amuzant,apoi am avut o perioada m-ai ciudata, si am fost foarte stresata si chestia asta a disparut.
Acum dupa cateva luni,am depasit aceea "pasa proasta" si am inceput din nou sa primesc raspunsuri inainte ca persoana cu care comunic sa mi le dea. happy
Apoi am niste vise ciudate,asta numai cand ma culc relaxata.
De exemplu : intr-o seara am visat ca prietenul tatalui meu va veni la noi alaturi de copilul sau [ pe care nu l-am vazut niciodata] la noi.[Ceea ce era de necrezut,deoarece nevasta`sa nu il lasa sa ia copilu cand vine la noi].A doua zii ne suna respectivul "Hei o sa trec o fuga pe la noi sa va zic ceva important".I-am spus mamei mele ca o sa vina cu copilul sau la noi,dar aceasta nu ma crezut.In scurt timp acesta a ajuns,dar nu singur, cu baiatul sau.Si am ramas un pic surprinsa.
Si in majoritatea cazurilor cand visez ceva, in scurt timp acestea devin reale.
Sau atunci can vorbesc cu persoanele apropiate,le spun diferite lucruri care chiar se vor intampla,dar la mine in "cap" sunt vazute ca "episoade din trecut"
PS: Nu cred in paranormal si chestii de genu happy Vreau doar o explicatie logica.
Stiu ca tine si de puterea gandurlui,dar pur si simplu niciodata nu ma gandesc ca vreau sa visez sau sa primesc raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| biosh97 a răspuns:

Salut! Si eu mi-am batut capul cu problema asta de cativa ani. Nu vei gasi raspunsul decat la cineva ca tine. Eu l-am cautat mult si l-am gasit singura. Unii oameni chiar au darul sa vada lucruri. Eu de exemplu saptamana trecuta am visat un batranel si l-am desenat cand m-am trezit si l-am lipit pe perete. Bunica a trecut prin camera si m-a intrebat de unde il am si mi-a spus ca e bunicul ei. De asemenea am multe dejavu-uri si etc. E normal. Asa cum unii sunt buni la mate sau la sport, asa suntem noi la partea cu adevarat intelectuala. De fapt, toti oamenii au asa "semnale", dar unii sunt mai receptivi la ele. Stai linistita si bucura-te de darul tau! La urma urmei, esti speciala... de ce ti-ar fi frica? happy

| UnCalatorPrinViata a răspuns (pentru biosh97):

Nu imi este frica, dar ca nu inteleg de ce atunci cand sunt stresata toate acestea "dispar".Iar cand sunt linistita suflesteste"apar"

| biosh97 a răspuns (pentru UnCalatorPrinViata):

Cand esti linistita esti mai receptiva la ele. Cand esti stresata creierul nu le mai da importanta, concentrandu-se pe prezent, si nu pe viitor sau trecut. Daca vei fi mai mult timp linistita sufleteste, vei ajunge sa le poti intelege mai bine(cand apar, cum, etc) sau poate chiar sa le controlezi! Mie imi e cam greu sa le mai am de cand am pierdut o persoana draga, dar tu ai timp! Bafta!happy

5 răspunsuri:
| Heather_Sioux_Lindsay_1997 a răspuns:

Mai bine nu posta chestiile astea aici...

| TheQuestioner a răspuns:

Nice big grin mereu mi-am dorit sa am puteri de genul asta rolling on the floor, nu stiu tu da eu cred in lucrurile de genul asta, cum ar fi reincarnare sau karma, unii au fost inzestrati iar altii nu, de exemplu budistii aia care se concentreaza atat de tare incat dispar prin meditatii si chestii de genul asta. E ceva dincolo de noi, chiar daca negam asta, nu prea pot sa iti dau un raspuns stiintific, eu zic sa profiti de "puterile" astea big grin si sa fi bucuroasa ca le ai.

| UnCalatorPrinViata a răspuns (pentru TheQuestioner):

Eu tocmai, ca nu mi-am dorit. laughing
Bunici mei au avut intamplari ciudate cu "paranormalul".
De exemplu laughing Mi-au povestit,cand erau tineri, au mers la padure sa taie lemne. chatterbox.
Bunica i-a spus lu bunicu ca in ziua aceea sa nu vorbeasca cu altcineva decat ea, apoi au aparut asa zisele "iele" si bunicu a vorbit cu ele, cica laughing.
Dupa a inceput sa inebuneasca din ce in ce mai rau.
Eu sper ca au avut vedeni, si bunicu a inebuit din cauza stresului laughing)) sper. xD