| Catalinutz92 a întrebat:

De mult caut semnificatia unor vise ciudate si nu le gasesc...
Sper ca sa nu le luati in gluma.

Inainte sa ma nasc, mama mea avea probleme la san si era o doctorita care ii zicea sa faca avort, ca o sa ma nasc cu probleme facand`o pocaita si jignindo...
Dupa asta mama mea a avut mai multe vise ciudate:
1.A visat 2 oameni in alb care iau spus sa nu faca avort ca totul o sa decurga cum trebuie.
2.Un om, tot in alb, a venit la ea cu un bebelus in brate si i-a zis "acesta este fiul tau" si i-a zis numele pe care sa mi`l puna.
Dupa aceste vise a urmat unul urat.
A visat un drac cum nu o lasa in pace (nu mi-a dat multe detalii despre asta) iar mama mea s`a rugat in somn si diavolul i-a spus ca acum pleaca dar o sa se intoarca si sa se uite sub perna(tot in somn) ca ia lasat ceva. Cand s-a uitat era un biletel pe care scria 3.5 (nu stiu ce inseamna si nimeni din cati am intrebat).
Dupa la botez, ma tinea mama in brate si de sus a cazut o bucata din tavanu bisericii la 1 cm de capul meu...iar parintele a zis ca e un semn de la Sf. Ilie (avand in vedere ca aces nume i sa zis in vis mamei mele). Cand s`a dus tatal meu sa imi faca actele nu stiu cum s`a intamplat ca ma trecut doar Catalin fara Ilie de parca anumita a fost lucrat cel care a facut actele.

Si de cand ma stiu am vise cu anumite persoane care urmeaza sa pateasca ceva grav sau cand patesc eu. Diferite vise prin care sunt atentionat si mereu simt din inainte ce o sa se intample(un fel de gura pocita). Nu stiu de ce se intampla toate astea... poate cuiva de aici mai cunoaste cazuri asemanatoare.
Inca o data nu luati sub forma de gluma ce am scris aici. Este pur adevar!

Răspuns Câştigător
| vitbsk a răspuns:

Salut, cred că eşti chemat la misiunea de mărturisire a Sfântului Ilie Tesviteanul.

Probabil, de aceea diavolul a încercat să te omoare din faşă, prin sfat viclean, ca să nu mai poţi să lupţi împotriva lui.

Ai vreo întâmplare ciudată legată de data 3.05?

Pentru început, citeşte Viaţa Sfântului Prooroc Ilie şi s-ar putea să primeşti nişte răspunsuri pentru visele mamei tale.
http://paginiortodoxe.tripod.com/vsiul/07-20-sf_ilie.html

Ortodoxia, ne învaţă că visele premonitorii, nu sunt neapărat de la Dumnezeu şi de aceea este bine să le CÂNTĂRIM cu un duhovnic iscusit la Spovedanie.

Diavolul cunoaşte harismele cu care un om este înzestrat şi de aceea i le întoarce pe dos sau i le îmbimbă cu venin.

De exemplu îi dă unuia vise, vedenii, în care anticipează ANUMITE evenimente(nu toate) pentru a-l face să se creadă un "ales".
Iar prin el şi vedeniile sale, atrage pe calea înşelării, alţi oameni.
Aşa au apărut liderii de secte, aşa zişi harismatici.
De aceea sfătuieşte-te cu un DUHOVNIC, pentru că drumul spre desăvârşire e anevoios, iar, cei, neiscusiţi pot cădea uşor.

S-ar putea ca ceea ce ţi-am zis, să fie infirmat de un duhovnic, de aceea cere părerea lui.

| Catalinutz92 explică (pentru vitbsk):

Nu tin minte nimic de data 3.05.

| vitbsk a răspuns (pentru Catalinutz92):

Cercetează pe ce dată te-a înscris la botez.
Nu zi aici.
Si tatăl Sfântului Ilie a visat, pentru asta citeşte viaţa lui, măcar pentru a vedea lucrarea Sfântului, dacă nu crezi.

22 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ce va tampeste superstitia derivata din religie.

| Zenicide a răspuns:

Salut. Eu am studiat arta decodarii viselor 9 ani.

Cei doi oameni in alb au fost ingeri, cel care avea beblusul in brate era Uriel, al 3-lea archanghel dupa rang. Uriel aduce omenirii cunoastere iluminatoare despre despre divinitate. Asta inseamna ca ai fost ales ca reprezentat al lui Uriel pe pamant.
Dracul nu inseamna neaparat Satan, satan nu apare oamenilor simplii. Probabil e vorba de un demon trimis de Belial. Acest demon a fost trimis ca sa te informeze ca de 3 ori vei reusi sa indeplinesti misiunea data de Uriel dar o sa dai gres a 5-a oara.
Tavanul bisericii in mod clar a fost un semn de la Sf. Ilie. Ai fost bineincuvantat asa de tare incat a cedat peretele.
Aceste vise dovedesc ca esti ales, si poti vedea unele lucruri. Trebuie insa sa astepti pana o sa iti comunice arhanghelul Uriel alte detalii. Cu siguranta ai fost ales.

| Catalinutz92 explică (pentru Zenicide):

Sper sa nu gresesti sa fie ceva de bine nu de rau...
Mama este foarte credincioasa iar bunica mea la fel. Si ea mai are vise de genul.

| vitbsk a răspuns (pentru Catalinutz92):

Întreab-o pe mama ta, dacă s-a rugat lui Dumnezeu, în timpul cât era însărcinată, să aibă un copil pe care să-l închine Lui.
Visele mamei tale nu au fost o glumă, gândeşte-te că au întărit-o să nu cedeze presiunilor pentru avort.
Dacă visele ei sunt o glumă atunci şi naşterea ta are ca sprijin o glumă.
Şi sunt sigur că e mult mai mult de atât.
Mai bine sfătuieşte-te cu duhovnicul, pentru că aici primeşti mesaje confuze.

| vitbsk a răspuns (pentru Catalinutz92):

Am văzut că deja ţi s-a zis că eşti ales şi etc.
Vezi că nu e aşa, ţi-am explicat în ce înşelare pot ajunge cei care se cred aleşi.
E ultima oară când te încurajez să cauţi un duhovnic, pentru că răspunsurile nu le primeşti pe TPU.
Iar unele mistere durează toată viaţa.

| Mădă0611 a răspuns:

Visele au treaba cu subconstientul, unde e doar trecut (ceva ce a fost), asa ca visele mamei tale din subconstient au venit. Biletelul, aparitia lui, trebuie sa aiba o explicatie logica, poate i-au scapat ei niste detalii cum a ajuns acolo.

| Zenicide a răspuns (pentru Mădă0611):

Gresesti! Se vede ca nu il cunosti pe Dumnezeu si ai ales alte cai. Inca mai e timp sa te intorci si sa parasesti calea Wicca.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Zenicide):

Nu mai suntem prietene, vad ca voi inca sunteti (tu si Wicca). smug

| dragos9234 a răspuns:

Visele sunt o urmare a cea ce gandesti sau ai in subconstient, supranaturalul nu exista.
Tu visezi astfel de lucruri pentru ca esti foarte credincios probabil sau crezi in lucruri supranaturale.
De astfel de vise nu vei putea scapa decat dupa o perioada foarte lunga de timp in care esti o persoana rationala.

| Catalinutz92 explică (pentru dragos9234):

Nu sunt credincioshappy am foarte multe dubii in legatura cu existenta Divinitatii.

| dragos9234 a răspuns (pentru Catalinutz92):

Tocmai aceste dubii si povestile spuse de mama ta in legatura cu intamplarile de dinaintea nasterii te fac sa ai aceste vise.

| Narfundo a răspuns:

Dathinking Poate o sa imi foloseasca ajutorul tau candva.Lasa mesaj privat cu id-u tau.Ce pot sa zicthinking Important e sa fi fericit.Cac.te in gura la draci.Numai bine.

| Narfundo a răspuns:

Am sa iti raspund totusi serios, analizand problema ai putea fi chiar serios cand povestesti cele de mai sus.Am avut si eu suficiente experiente paranormale. Tine minte! Toti oamenii sunt sfinti la nastere. Diavolul face orice sa iti distruga sfintenia pentru a nu ajunge in rai, asta ar fi o lupta pierduta. Diavolul ii baga in paca din care ei sa nu mai poata iesii{dependente, boli, etc}. Diavolul ii imbogateste si le aduce faima daca acesti stau departe de dependente si ajung sa fie mai sfinti.

| PulbereDeStea a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa mergi la un preot sau calugar, sa te spovedesti si sa ii spui si lui despre aceste vise.

Răspuns utilizator avertizat
| calmopenmind18 a răspuns:

Poate este intamplare poate este noroc poate ai instincte bune poate este ghinion... greu de spus. Orice ar fi, trebuie sa traiesti cu asta. Visele sunt interpretari ale mintii. Eu imi pot controla visele, mi le pot induce dar prefer sa visez nimic adica un fundal negru. Profesoara de religie (nu prea ii dau crezare) zicea ca daca esti posedat sau intrii in contact cu demoni simti un miros urat de stricat si mai zicea ca a vorbit cu cineva si i-a zis "Maica Domnului" a inceput sa faca urat...

| julius a răspuns:

Sfat : ia toate simbolurile, pe rand si cauta-le intr-un dictionar de vise http://www.vise-dictionar.ro si iti vei trage singur o concluzie, citeste si despre vise premonitorii :)

| julius a răspuns:

In general cele mai intalnite vise sunt cu bebelusi sau copii, si avortul este o legatura tot de copii, cauta toate aceste interpretari ale simbolurilor aici : http://interpretarea-viselor.ro si trage singura concluziile personale

| julius a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa bati drumurile la preoti sau altele, citeste despre explicatia si semnificatia viselor : http://semnificatia-vise.ro/Explicatii_vise.html

| Catalinutz92 explică:

Poate "cineva" de aici mai cunoaste cazuri asemanatoare.
Scuzati greseala.