| JustinDaniel a întrebat:

În ultimu timp am avut vise care tot se întamplă și în realitate nu e doar o simplă coicidență. Am visuri în viitor o dată pe săptămână. De exemplu:

-Eram o dată la școală și mi-am dat seama că am visat asta și totu sa fost exact ști-am ce va spune colegu, dar am făcut diferit ca în vis pentru că eu am ales asta, și am spus că ^ Am mai visat asta o dată se întamplă exact ^ Nu știu ce să întamplă cu mine eu am visele asta acum 2 ani. Din clasa 5- a acum vise mai repetare deci acum visez viitorul mai rapid. E ce va? Ce să întamplă cu mine? Răspunsuri serioase. Un preot mi-a spus că sunt " Omul banului ". Preot cu Puteri (Sau un mincinos) Vă rog am nevoie ajutor cum pot să îmi dezvolt această abilitate / putere? Zici că sunt nebun... Dau fundă!!!

2 răspunsuri:
| UnXeeN a răspuns:

Hmmm.....Preot zici.
Pai nu stiu eu chiar asa multe despre vise, dar dupa mine eu zic ca nu-i chiar bine.
Poate esti ckarvazator sau ceva de genu.adica vezi ce se intampla in viitorul apropiat.Ai putea fi bantuit de o forta anume(malefica, sau cine stie).
Ai puteea avea si mari necazuri.s-ar putea sa se intample ceva rau, ori ti ori cuiva trag.Ai putea preveni niste evenimente.Ar putea fi unele fapte care see vor intampla si tu trebuie se faci ceva.
In fine, eu iti doresc sa fii sanatos si sa nu ti se intample ceva rau.

| Tibilw a răspuns:

Nu te speria, n-ai de ce. Nu exista o explicatie sigura pentru vise dar este o presupunere cum ca visele ar fi un fel de mecanism de aparare al oamenilor. Daca simti, totusi, nevoia de a gasi o semnificatie la aceste vise presupun ca poti sa intrebi un psiholog (sau cine se pricepe in acest domeniu)... De-asemenea, am vazut ca exista si carti care dau explicatii la anumite vise. Sper ca ti-am fost de ajutor si iti mai zic odata ca n-ai de ce sa te sperii happy