| afksbhbaws a întrebat:

La ce ora incepe slujba de duminica?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Slujba incepe la 10, dar utrenia la 9.

Sursa: http://femeiasimpla.com/......-practici/

Apropo: "In fiecare duminica, de la ora 10:00, National 24 Plus transmite Sfanta Liturghie in direct de la Catedrala Patriarhala din Capitala" - http://www.n24plus.ro/emisiuni/slujba-de-duminica

25 răspunsuri:
| RegalGuard01020304050 a răspuns:

La 8 fix.

| nyko06 a răspuns:

Buna, aici ai cateva informatii : http://femeiasimpla.com/......practici/.

| afksbhbaws explică (pentru RegalGuard01020304050):

Multumesc!

| afksbhbaws explică (pentru RegalGuard01020304050):

Dar dc nu merge sa-ti dau funda?

| ombladon a răspuns:

La fara jumate laughing

| afksbhbaws explică (pentru MrAngelus):

Multumesc! Dar prefer sa merg la biserica.

| Luannah a răspuns:

De la 12 pana la 3 happy

| Esperança a răspuns:

"Ce-mi iau eu cu mine la biserica:
- ceasul, sa vad daca slujba e in intarziere sau in avans cu doua trei minute
- ochelarii si o carticica mica de citit, sa nu creada lumea ca citesc romane la biserica. Din pacate am o singura carticica mica si o citesc mereu pe aia, poate ca deja o stiu pe de rost
- tigari, ca in timpul pomanei ma mai furisez afara si ma afum bine, poate ma mai conserv si eu
- nevasta, ca sa-mi tina loc pe cand ma intorc eu de la tigara
- bani marunti pentru farfurie ca atata iti trebuie sa nu pui nimic in farfurie, atunci sigur mergi in iad iar mie iadul nu cred ca-mi place din cauza de calduri
- un ac si ata, in caz ca iar ma joc cu nasturii si trebuie sa-i cos la loc"

Biblia o fi si ea pe undeva pe vreun raft, prafauita si nerasfoita.
Dar important e ca si-a luat tigarile.

Sursa:http://femeiasimpla.com/......-practici/

| afksbhbaws explică (pentru Esperança):

Cat de usor e sa uiti de tot ce-i mai important.

| MrAngelus a răspuns (pentru afksbhbaws):

Pai du-te ca e bine. Si npc, sunt aici sa ajutwinking.

| Liviucu a răspuns (pentru afksbhbaws):

Nu-l baga in seama. Un ateu cu misto-uri in freza. Despre intrebarea ta pot spune ca difera in functie de parohii. Sa inceapa slujba abia la ora 9 eu unul nu am mai auzit asa ceva. La mine tine de la 8 la 12 cu tot cu partea de impartasanie.
Doamne ajuta!

| afksbhbaws explică (pentru Liviucu):

Te refereai la user sau la cel care a scris articolul?

| Esperança a răspuns (pentru afksbhbaws):

Stii vorba "Mergi la sapat fara sapa"
"Mergi la scoala fara geanta (cu carti in ea bineinteles)"
Cam asa e si cu Biserica si Biblia.
In fine stiu ca nu e treaba mea asta,nu am zis-o cu rautate, nu am zis ca sa judec ci am zis-o ca o ALARMA, poate se mai trezesc oamenii adormiti in pacate si pofte cu inimi neinfranate!

| Liviucu a răspuns (pentru afksbhbaws):

Clar la user. Tu ai fi in stare sa dai paste la asa ceva? Plus ca a comentat si partea lui, dupa citat (ghilimele). Whatever... si ne mai miram de ce avem inundatii si de ce devenim atat de rai in ani.

| afksbhbaws explică (pentru Esperança):

Mi-am dat seama.

| afksbhbaws explică (pentru Liviucu):

Dar ce a facut rau?

| Liviucu a răspuns (pentru afksbhbaws):

Nimic nu a facut. Important e ca a luat tigarile la biserica.

| afksbhbaws explică (pentru Liviucu):

Vrei sa spui ca a dus lucrurile la extrem.

| Liviucu a răspuns (pentru afksbhbaws):

Nu chiar. Daca tinea tigarile in buzunar era chiar pacat mare. Asa ca le-a aprins in biserica si a inceput sa suga din una e OK.

| afksbhbaws explică (pentru Liviucu):

Acum m-ai lamurit.

| Esperança a răspuns (pentru Liviucu):

Tu faci cumva referire la mine?

| sfântaSmecta a răspuns:

La 7:06 dimineaţa.

| Vulvatron a răspuns (pentru Esperança):

"Imparatia lui dumnezeu e in tine si in ceea ce esti nu in cladiri din lemn si piatra" nu asa zicea gizas?

| Esperança a răspuns (pentru Vulvatron):

Cand nu o sa ii mai iei Numele in desert poate o sa stam de vorba, frumos, civilizat pe ce tema vrei tu!

| cretinoid a răspuns (pentru Esperança):

"- tigari, ca in timpul pomanei ma mai furisez afara si ma afum"
nu e pacat maica maiculita mai tocmai la biserica sa te sinucizi?