| AlexandruAndrada a întrebat:

Buna TPU :*.Am si eu o intrebare. Daca nu crezi in Dumnezeu asta nu inseamna ca esti satanist nu? Si este atat de rau sa nu cred in el?

59 răspunsuri:
| Sellak a răspuns (pentru William):

Pai si eu ce am zis...

| AtateaConditii a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Cei care au creat electronicele si celelalte sunt inventatori nu chiar oaemni de stiinta, inteligentule. Am zis daca a exista o dovada stiintifica la cum a aparut omul, de unde a pornit totul.

| Liviu a răspuns (pentru AtateaConditii):

RESPECT faptul ca tu crezi in asa ceva.
RESPECTA faptul ca eu nu cred. happy

| RAY a răspuns (pentru AtateaConditii):

Vezi ca ateii va hraneste in prezent cu ajutoare venite de la ateii germani, suedezi, norviergieni

| iurii75 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

De fapt s-a presupus cum a luat naștere planeta....Nimeni n-a venit cu dovezi imbatabile.

| anonimg a răspuns (pentru AtateaConditii):

Cei mai multi nu sunt scrisi in Cartea Vietii pentru ca nu vor ei, nu pentru ca nu vrea Dumnezeu.

"Nu, mana Domnului nu este prea scurta ca sa mantuiasca, nici urechea Lui prea tare ca sa auda, ci nelegiuirile voastre pun un zid de despartire intre voi si Dumnezeul vostru; pacatele voastre va ascund fata Lui si-L impiedica sa v-asculte!" (Isaia.59:1,2)

| n0matterman a răspuns:

CautDarNuGasesc...creier?!

| Calininio a răspuns:

Sa nu crezi in Dumnezeu inseamna sa fi ateu, in nici un caz satanist. Ca sa fi satanist in mod normal trebuie sa crezi ca si Dumnezeu exista. Si de ce ar fi rau sa nu crezi?

| doctorandus a răspuns (pentru RAY):

Te inseli, credinta in Dumnezeu poate fi perfect rationala.

| AtateaConditii a răspuns (pentru RAY):

Cu ce ne hranesc? Ca din cate stiu nu primesc nimic gratis.

| AtateaConditii a răspuns (pentru anonimg):

Am zis eu ca nu vrea DUmnezeu? E adevarat pentru ca e nepasare.

| AtateaConditii a răspuns (pentru Liviu):

Dar am zis eu ca nu respect ateii? pur si simplu am dat un raspuns la intrebare si toti sar pe mine din cauza ca cred in ceva ce ei nu cred, deci ei ar trebui sa respecte opinia mea si sa taca din gura.

| AtateaConditii a răspuns (pentru n0matterman):

De ce te bagi ca musca in rahat? Vad ca tu cauti atentie si nu gasesti.

| William a răspuns (pentru Sellak):

Tu ai zis ''esti satanist doar daca crezi in satana'' iar eu am zis ca satanistii il venereaza pe diavol.

| Liviu a răspuns (pentru AtateaConditii):

Eu nu sar pe nimeni(as sari da esti minora laughing ) oricum, eu accept parerea oamenilor, le respect deciziile insa nu stiu peste ce ateii ai dat tu happy

| AtateaConditii a răspuns (pentru Liviu):

Poi uita-te la ateii de aici, si de unde stii ca sunt minora mi-ai verificat pagina de profil?laughing

| Liviu a răspuns (pentru AtateaConditii):

Fie vorba intre noi(daca nu ai fi minora)te-as verifica si pe tine putin, dar na, as lua pe putin 20 de ani pe funduletu tau laughing in fine, scuze sunt direct din fire daca vrei mai multe detalii, da-mi un mesaj cu idd-ul tau draguta, imi esti simpatica.

| Sellak a răspuns (pentru William):

Pai si nu e aceelasi lucru?

| charleslouboutin a răspuns:

E o intrebare complet cretina. Daca nu crezi in dumnezeu, inseamna ca esti realist. Si asta inseamna de la sine ca nu exista nici satana. Daca tu iti pui problema ca ai de ales sa crezi intre doua povesti...e grav.

| n0matterman a răspuns (pentru AtateaConditii):

Sa nu incepi sa plangi, ok?

| AtateaConditii a răspuns (pentru n0matterman):

Ce sa mai spui si tu sa te afli in treaba.

| William a răspuns (pentru Sellak):

Nu imi dau seama daca glumesti sau daca este ceva in neregula cu tine. Iti spun doar atat: crestinii cred in existenta diavolului dar nu il venereaza.

| Sarah15is a răspuns:

E rau sa nu creazi in Dumnezeu, mia devreme sau mai tarziu va veni pentru a doua oara Hristos si norii cerului si toti il vor putea vedea, El nu va aparea la televizor sau sa dea declaratii presei va veni pe norii cerului si dupa va urma judecata.Multi oameni care nu stiu de Dumnezeu vor fi iertati deoarece nimeni nu le-a spus de el, dar daca acestea stiu si nu cred vor invia la adoua judecata si vor crede ca este prima este trist pentru acesti oameni. Satanisti sunt acei rocari care transimt mesaje urate etc, cei emo etc. Sper ca te-am ajutat.

| Lizzu a răspuns (pentru Sarah15is):

"Satanisti sunt acei rocari care transimt mesaje urate etc, cei emo "

Nu generaliza.

| PufaChiups75 a răspuns:

Nu este grav, grav dar nici bine deoarece el a dat viata tie!

| Sarah15is a răspuns (pentru Lizzu):

Am dat doar un exemplu ca sa stie, sa nu creada ca daca cineva nu crede in dumnezeu este automat satanist, cand taspunzi trebuie sa ii dai si un argument, parerea mea.

| SellySellena a răspuns:

Buna! Daca nu crezi in Dumnezeu, nu inseamna ca esti Satanist.
Satanist esti cand crezi in Satana. Depinde si ce religie esti. Ar fi bine sa crezi in puterea lui Dumnezeu, deoarece, nimeni nu scapa de aceasta Judecata, de dupa moarte! Sper ca te-am lamurit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu crezi in Dumnezeu este cel mai mare pacat!

| zurick a răspuns:

Inseamna ca esti ateu.