| mODIN a întrebat:

De ce daca nu crezi in Dumnezeu esti considerat de crestini ca fiind satanist? Si daca esti satanist ce?

15 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Huoo huooo satanist ce esti! ptu ptu ptu satanist!

| mODIN explică (pentru Purec):

Cuvinte mari de la cineva cu numit Purec.

| Purec a răspuns (pentru mODIN):

"Cuvinte mari de la cineva cu numit Purec."

iar ai chiulit de la ora de romana?

| Zenithf a răspuns:

Pavel avea o alta parere.

| sublime89 a răspuns:

Pentru ei un ateu e un om care i-a intors spatele lui d-zeu. Iar, dupa logica lor, acel om l-a primit automat pe diavol in viata lui. Multi nu pot sa inteleaga ca ateii nu cred in niciun fel de "zeu" din asta, bun sau rau. Intrebare frecventa din partea crestinilor adresata ateilor: "Cum puteti sa nu credeti in nimic?"

| ErrorFound a răspuns:

Fiindca ei cred neaparat ca daca nu esti cu ei, esti impotriva lor.
Le e ciuda, n-ai ce le face. E ceva asa exotic pentru ei sa fi satanist..nici nu stii.

| Miauti a răspuns:

Ca sa nu generalizam pe toti crestinii, mai bine spunem acei crestin care nu au acces la informatii.

Si oricum ambele tabere sant ingnoranti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca esti considerat satanist ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te considera pe tine toti crestinii satanist? Generalizezi si dai o tenta nasoala celor spuse. Nu e corect. Ma rog, cei care-i considera satanisti o fac probabil pentru ca, in imaginatia lor, sa nu crezi in Dumnezeu e un lucru rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, crestinii ii considera si pe rockeri ca fiind satanisti. Si asta fara sa se gandeasca la faptul ca unii dintre ei pot fii tot crestini si ca nu asculta rock satanic (cum e cazul meu).
Oricum, te considere ca fiind satanist pentru ca alt ceva nu mai stiu. Ei sunt fixati pe faza asta cu Dumnezeu care inseamna totul, si fiind invatati asta de mici le e greu sa se desprinda de acest concept.
Inteleg de ce "arunca pietre" in satanisti, dar nu vad de ce le tot spun ca Dumnezeu exista si ca vor pierde daca nu cred. Pana la urma doar nu-i vor convinge sa se crestineze. Si am dat peste chestii de genu' nu doar la satanisti, si la alte persoane de alte credinte (de exemplu o tipa care era clasa cu noi care e adventista)

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Daca esti satanist... forta fie cu tine fiule.

| Cyrano a răspuns:

Nu esti satanist daca nu crezi in Dumnezeu, dar indirect ii esti supus diavolului pentru ca planul lui este sa-i faca pe oameni sa creada ca lumea spirituala nu exista!

| mODIN explică (pentru Cyrano):

Si daca exista Diavol, si planul lui este sa ii faca pe oameni sa creada in Dumnezeu, ca oamenii din Africa sa moara de foame pe capete, iar Sobolanul Batran de la Vatican sa fie imbracat in aur.Mi se pare mai logic asa.

| adrian1419 a răspuns:

Http://www.youtube.com/......ttp?/watch
Oamenii se simt respinsi pentru ca nu sunt deschisi.Sunt xenofobi dar lasa-i in pace sa nu te doara de ei

| ilovebreakingbad a răspuns:

Pentru ca crestinii sunt naivi si indusi in eroare. daca nu crezi in dzeu ar fi stupid sa crezi in diavol, daca nu crezi in diavol prin urmare nu esti satanist. dar daca esti satanist esti un dobitoc la fel de mare ca si crestinii pentru ca nu exista nici o forta a binelui si nici o forta a raului decat actiunile ce le facem noi si consecintele acestora.