| HermioneLove a întrebat:

Buna TPU kiss E pacat sa mergi la concert/concerte?(de muzica ma refer)Eu vreau sa merg la concertul Lala Band dar parintii spun ca e un pacat straight face

47 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E pacat sa dai banii sa ii vezi pe ametiti aia din Lala Band.

| YoBuDy a răspuns:

Nu este absolut niciun pacat, pacate sunt: furtul, mintitul, inselatu, crima, etc. Acum depinde si de parintii tai daca sunt dintr-o secta ceva... cine stie. Dpmdv eu zic ca este OK

| EricaK a răspuns:

Nu e pacat eu am fost la concertul Lala Band si merg mereu nu scap nici un concert.Acum chiar si traiesc cu ei in aceeasi locuinta.

| Juliiăă a răspuns:

Nu e deloc un pacat happy

| CreepyDarkness a răspuns:

Suntserios meriti o funda!

| HermioneLove explică (pentru suntserios):

Iooooaaaai dar nu e vorba despre Lala band x_X Ei NU sunt de acord cu nici un concert indiferent ca-i lala band sau ca nu.Amu ai priceput? straight face

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru HermioneLove):

Era o gluma, mai greu cu unii sa se prinda. Inseamna ca faceti parte dintr-o secta ceva.

| MMihai a răspuns:

Poate este păcat să dai bani să mergi la concertul lor!

| Purec a răspuns:

Logic ca este pacat, tu pe ce lume traiesti? Ai citit tu undeva ca Iisus sa mearga la concerte? Daca El nu a fost, nu merge nici tu, in caz contrar o sa arzi in Iad

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E pacat = e pierdere de timp

| CreepyDarkness a răspuns:

Bai fratilor ne e niciun pacad daca mergi la concert ok depinde ce concert nu cu muzica satanica. Poti merge linistita.

| HueyFreeman a răspuns (pentru CreepyDarkness):

Ce intelegi tu prin muzica satanica?

| yanira4u a răspuns:

Chestia asta se intampla in secolul 21.

| BaSStY007 a răspuns:

Ce religie esti?

| HermioneLove explică (pentru BaSStY007):

Nu-ti spun ca apoi ma fac de ras straight face

| BaSStY007 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine cu religia ta oricare ar fi

| Inferno a răspuns:

Numai un obscurantist se opune artei, iar muzica este o arta, asta in cazul in care este muzica, iar nu zgomot.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Cand ti-am citit intrebarea, nu am putut sa ma abtin sa nu zambesc.Ce pacat sa fie? Cum adica sa nu te lase parintii sa mergi la concerte? E absurd.E ca si cum ai spune:"E pacat sa te uiti la televizor."Scuza-ma, dar traim in secolul 21.Inteleg sa spuna:"Nu te las, sunt o multime de nesimtiti acolo, bla bla bla."Dar ca e pacat, nu pot sa admit asa ceva.

| RAY a răspuns:

Pacat e si sa faci sex si ghici ce fara el nu ai exista, pacatele depind de religia in care esti, cand o sasi demonstreze parinti tai ca exista dumnezeu si e pacat atunci sa le asculti

| MiruuuDeea a răspuns:

Buna.Eu stiu ca nu este pacat.

| William a răspuns (pentru suntserios):

Asa e, nu e bine sa risipesti banii.

| GodHatesUsAll a răspuns (pentru EricaK):

Uneori e greu! Dar noi suntem alaturi de tine. Vei trece tu si peste moment asta oribil.
Cred ca mi-a dat o lacrima...

| JusticeForCraiova a răspuns:

E pacat sa dai banii sa vezi niste nespalati mai bine du-te la guta.

| Thunderstruck a răspuns:

Normal ca e pacat sa mergi la un astfel de concert.Du-te tata la Satriani ca tot vine in Romania, ala merita banii, nu afonii astia din "trupa" asta.

| Hope77 a răspuns:

Incearca sa descoperi singura daca e pacat sau nu. Nu e prea sanatos sa iei decizii in functie de parerile altora, nici macar ale parintilor. Daca ei spun ca e pacat roaga-i sa iti si explice de ce cred asta. Daca tu crezi ca nu e pacat, pune mana pe Scriptura si vezi in ce masura concluzia ta este corecta. Ideal e ca dupa ce ti-ai facut constiincios temele sa intrebi si ce cred alte persoane, ideal persoane care Il iubesc pe Dumnezeu si cunosc bine Scriptura.

Răspuns utilizator avertizat
| dracu14 a răspuns:

E pacat sa dai bani pe muzica proasta

| dracu14 a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Ac/dc rock satanist? esti atat de prost...

| GiveMeLuuv a răspuns:

Nu este niciunpacat ..Doar vreisa asculti niste muzica..Nu pare a fi vreun pacat. Pacatele sunt furtul, miciuna sialte lucruri rele..Nu cred ca faci rau cuiva daca doar mergi la un concert

| chazz a răspuns:

Sunt credincios insa este pacat de parintii tai deoare ce nu au "creier".