| HermioneLove a întrebat:

Buna TPU kiss E pacat sa mergi la concert/concerte?(de muzica ma refer)Eu vreau sa merg la concertul Lala Band dar parintii spun ca e un pacat straight face

47 răspunsuri:
| Meganulon a răspuns:

Tu ce crezi?

| HermioneLove explică (pentru Thunderstruck):

Pai daca nu ma lasa la un concert care-i aici foarte aproape de unde stau eu(vin in orasul in care locuiesc...)doar nu te si astepti sa ma lase pana in Bucuresti, nu? straight face Pentru parintii mei ca-i satriani, ca-i lala band tot una-i pentru ei oh go on

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu ar fi pacat, insa eu nu suport sa scult asa ceva.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru suntserios):

laughing laughing. Adevarat!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru HueyFreeman):

Heavy metal

| LegionarulRoman a răspuns:

Pana la urma,este pcat tot ce e pierdere de timp,desi acestea sunt pacate nesemnificcative.

P.S:evit sa ascult muzica dance, po, house deorece in ultima vreme apare evident tanta catre homosexualism, desfranare, promiscuitate sexuala etc.

Cei care spun "Traim in secolul 21. " le transmit ca Tv-ul, mobilu', Pc-ul, porno nu sunt chiar asa sanatoase.

| LegionarulRoman a răspuns:

Oricum,dupa cum vad, esti o fana a filmelor, serialelor, cantaretilor de la Tv si probabil ca daca parintii nu te lasa te simti destul de prost.
Pe mine ma lasa doar daca r veni si fratele mai mare cu mine, dar eu refuz oricum deorece mi se face sila. Singurele concerte la care m-as duce ar fi Cedry2k,Dragonu,Specii,Haarp Cord.

| HueyFreeman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Http://www.youtube.com/watch?v=XPK1_IJYDy0

Nu-ti face probleme, nu ma asteptam la alt raspuns.

| LovelyGirl4ever2 a răspuns:

Nu este pacat.Probabil este un pretext pentru a nu da banii pe muzica pe care o poti asculta la radio, Tv, mp3, etc..Desi nu se compara...Sau nu le place cum canta trupa respectiva (nici mie nu imi place), dar pana la urma fiecare cu preferintele lor.

Sau o a 3-a teoria ar fi aceea ca parintii tai vor sa fii "sfanta". Adica nu tu petreceri, nu tu muzica, nu tu blugi stramti straight face. Depinde de mentalitatea fiecaruia.

P.S.:Unii spun ca si sa te uiti/citesti Harry Potter e pacat.Deci e clar, in curand o sa fie pacat si sa respiri.Fa ce iti place!tongue NU intotdeauna parintii au dreptate!

| ManStrong a răspuns:

Daca mergi doar sa asculti muzica de ce sa fie pacat?
Dar ia intreaba pe parintii tai ce e acela pacat si de unde vine?

| Calininio a răspuns:

Concert, de muzica. nu e cam pleonasm? De fapt, poate fi si concert de manelehee hee. Acum, lasand rautatile la o parte... Din punctul de vedere al carei religii? Musulmanii parca spun ca nu-i bine sa asculti tot timpul muzica moderna. Cresttin ortodocsii stiu ca nu, catolicii de asemenea. Din punct de vedere uman e treaba fiecaruia ce vrea sa faca, si daca vrei sa te duci, nu vad de ce nu ai face-o. Daca vrei parerea mea personala, ti-as recomanda sa pastrezi banii si sa te duci la concertul unei trupe adevarate.

| TroolGheoerghe a răspuns (pentru suntserios):

Corecte vorbe.

| TroolGheoerghe a răspuns:

De ce nu te duci la concert Harry Potter rolling on the floor

| HermioneLove explică (pentru TroolGheoerghe):

Daca ai fi desteapta ai stii ca HP este o carte/film.Dar se vede ca esti cam...proastawinking

| HermioneLove explică:

Daca nu va place LaLa Band sau Harry Potter nu v-a pus nimeni sa raspundeti.Eu am intrebat ceva:daca este pacat sa nu sa mergi la concerte de muzica, nu daca va place lala band/Harry Potter sau nu.Asa ca cei care ati intrat asa ca nu aveti ce face mai bine nu raspundeati.
(Aveti vot nefolositor si eronat cei care au dat raspunsuri stupide) happy

| Ciniminis a răspuns:

E o tampenie. NU e nimic gresit sa asculti muzica si sa ii privesti dansand...Ei pacatuiesc mintindu-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor.
Da, este pacat...sa mergi la concert BlaBla Band.