| carmennnn a întrebat:

va rog sa-mi recomandati un calugar cu har (date de contact). Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Sabau_Alexandru_1991_jCSR a răspuns:

Daca ești din Constanța recomand părintele de la topraisar. și cel mai sigur mai găsești duhovnici cu har la manastirile izolate

12 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

M-as recomanda pe mine, dar nu sunt calugar, doar stra-stra-nepot de Episcop! Nu mai am incredere in cei de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dalai Lama

Thekchen Choeling
P.O. McLeod Ganj
Dharamsala
Himachal Pradesh (H.P.) 176219
India

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

happy
Da, desigur, Dalai Lama stie romaneste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Stie engleza. Dar ma rog tu nu ti-ai dat seama ca de fapt era la misto? Ce naiba sa faci la un calugar.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai din cauza ca era la misto am raspuns in gluma si eu.
Si totusi, un calugar adevarat (putini sunt dintre aceia) iti poate da raspunsuri cu privire la unele intrebari ale vietii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

Ma indoiesc profund de asta.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu poti sa te indoiesti, ai dreptul asta, asta nu inseamna insa ca realitatea nu exista. Am cunoscut o familie ce aveau probleme ei intre ei, si apelind la un calugar, au reusit sa isi imbunatateasca mult relatiile. Si nu e singurul caz. Sunt multe in care un calugar a aajutat pe cineva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristi202):

La fel de adevarat e ca si un prieten poate sa ajute pe cineva la fel. Acel calugar a reusit sa ajute pe cineva nu pentru ca era calugar ci pentru alte calitati care le are.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevarat. Nu chiar si in cazul calugarului de care ziceam, ci pentru ca reusit sa le indrepte privirea catre Dumnezeu, si cand privesti catre El, cand Il cauti pe El, relatiile ti se pun in ordine.

| carmennnn explică (pentru cristi202):

Multumesc!

| Andreea213 a răspuns:

Incearca la o manastire.

| Mak99 a răspuns:

Daca iti ia bani pentru vorbele de duh, sa nu-i dai...