| victor987 a întrebat:

Cand a ti auzit prima data cuvantul Dumnezeu? cine v- a spus despre el si cum vi l ati reprezentat in minte,v-a fost frica sau v a placut, a ti crezut nebuna persoana care v a spus despre asta sau ati ascultat si crezut fiecare cuvant care i a iesit din gura?

44 răspunsuri:
| Flower50 a răspuns:

Cand eram mica si am crezut...si acum cred!

| victor987 explică (pentru Flower50):

De ce crezi, pe ce dovezi te bazezi? de ce nu mai crezi in Mos Craciun si Zana Maseluta?

| Flower50 a răspuns:

Zana Maseluta, Mos Craciun! Serios ma crezi nebuna la cap! Poate o sa-ti dai seama candva. Oricum cred ca ai nevoie sa-ti vina toti sfinti in fata ochilor si tot n-ai avea destule dovezi. Oricum eu asta cred, tu faci ce vrei! Si daca vrei sa stii nu am 5 ani.

| victor987 explică (pentru Flower50):

Cine sunt sfintii? ce inseamna ca cineva e sfant? vreau sa te intreb de ce nu mai crezi in mos craciun, de unde stii u 100 la suta ca el nu exista?

| Flower50 a răspuns:

Oh my good!

| dracu14 a răspuns:

Eram copil, aveam circa 3-4 ani, l-am auzit pe bunicul meu injurand un vecin ''fututi dumnezeii ma-tii'', asa am auzit eu prima oara de dumnezeu, a fost injuratura folosita de mine pana la 8 ani...ce vremuri...

| Flower50 a răspuns (pentru dracu14):

Amuzant!

| BlackSulphur a răspuns (pentru dracu14):

Sweet childhood, hehe!
Si acum pentru intrebare: Eu am auzit de la bunica-mea, si da, o consider cam nebuna... Cat despre crezut, am incetat cand mi-am dat seama ca ma mint singur.

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

Sfinti sunt oameni care au murit, au ajuns in rai si au treburi pe pamant!

| Flower50 a răspuns:

Victor,pot sa te intreb ceva ce ma roade! Cati ai ai de pui intrebari de genu asta

| Nucreeed a răspuns (pentru Flower50):

Si tu cati ani ai de crezi ca le stii pe toate legate de sfinti/religie/dumnezeu?rolling on the floor el pune intrebari...tu ai auzit ceva de la parintii tai si cu aia ai ramas! ai impresia ca ala e adevarul si refuzi sa gandesti singura...

| victor987 explică (pentru Flower50):

Cum adica au ajuns in rai, ce e ala rai si cum au ajuns acolo? unde e? e pe pamant de spui ca au treburi pe pamant?

| Flower50 a răspuns (pentru Nucreeed):

Nu le stiu pe toate, doar ce am auzit+de ce ma intrebi

| victor987 explică (pentru Flower50):

Sunt un om curios din fire si vad ca multa lume vorbeste de Dumnezeu si din asta am pus intrebarea unde este el, cine este, ar fi super interesant sa l pot intalni undeva sa vorbim sa schimbam idei dar voi nu mi ziceti nimic ca sa inteleg unde trebuie sa ma duc ca sa l intalnesc, unde e acest barbat?

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

Nu sunt einshtein, nu le stiu pe toate!

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

Oh my good

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

Dumnezeu nu e un om!

| Nucreeed a răspuns (pentru Flower50):

Exact,nu le stii pe toate...si ceea ce stii, ai auzit de la parintii tai sau oamenii din jur...de ce crezi automat ca tot ce zic ei este adevarat?

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

+ca nu are adresa ca sa stiu unde sa-l intalnesti.Acesta e in rai.Du-te viziteaza-l!laughing

| Flower50 a răspuns (pentru Nucreeed):

Nu am spus ca cred, nimeni nu stie.helooo!

| victor987 explică (pentru Flower50):

Unde e raiul?

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

In cer

| Nucreeed a răspuns (pentru Flower50):

Uita'te la primul raspuns posta la intrebarea asta "Cand eram mica si am crezut...si acum cred! " rolling on the floor frumoasa contrazicere

| victor987 explică (pentru Flower50):

Unde in cer mai exact, in ce tara?

| Flower50 a răspuns (pentru Nucreeed):

Ce atent estilaughing

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

In nicio tara, dar pot sa iti zic ca o venit si in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My Grandma.
Când eram mic ne punea să spunem o rugăciune înainte de masă și după laughing
Parcă eram la înmormântare.

| Flower50 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing

| victor987 explică (pentru Flower50):

Pai cum adica fii sincera unde e acum?

| Flower50 a răspuns (pentru victor987):

Ti-am mai zis