| Aborted a întrebat:

Care e logica lui dumnezeu? l a trimis pe isus sa moara pentru creatia lui. Dar isus in calitate de fiu e si el o creatie. Deci si a sacrificat creatia pentru a salva creatia?

40 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru EmaS):

Ai dat fail maxim la raspunsul acesta... dumnezeu, si implicit isus nu au inceput, prezenta lor nefiind limitata de timp

| RAY a răspuns:

Isi pierzi timpul aiurea, cu crestini orice discutie religioasa e o imensa pierdere de timp, mai bine faci ceva vezi un documentare, te documentezi

| CapitanPufuletee a răspuns:

Citeste crezul:nascut, nu facut, CEL DE O FIINTA CU TATAL prin care toate s-au facut happy

| RuxandraBianca a răspuns (pentru Inferno):

Ilogic e faptul sa crezi ca universul S-A creat din nimic. subliniez s-a.

| Aborted explică (pentru RuxandraBianca):

Ilogic e faptul sa crezi ca universul s a creat prin magie.
" Si si a bagat degetele n fund si a suflat prin nari si a aparut cerul... "

| Inferno a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Stiu ca este ilogic, numai ca, realitatea transcende logica.

| liviumarius2013 a răspuns:

Prietene Isus Nu este creatie este Fiul Lui Dumnezeu. El si-a dat fiul Sa moara pentru pacatele noastre.

| Annuk2000 a răspuns:

Pentru că Dumnezeu le-a zis lui Adam și Eva că Va trimite un Răscumpărător pentru păcatele lor și a le neamului și pentru a le arăta oamenilor cât de importanți sunt pentru El. Putem spune că în Joia Mare Dumnezeu îi alege pe oameni,in locul Fiului Său, deoarece nu Îl lasă, când se roagă în Grădină Ghetsimani,, Tată de este cu punță sa treacă de la Mine potirul acest..."să nu mai fie vândut astfel aratandu-ne cat de importanți suntem pentru El, de aceea omul fiind cununa creației

| Annuk2000 a răspuns (pentru EmaS):

Nu e adevărat decât partial

| Annuk2000 a răspuns (pentru Aborted):

Nu te mai crede deștept