| Romaniaplinadenebuni a întrebat:

Care-i treaba cu masonii? au simbolurile acelea, si, fac ceva cu ele asupra noastra?

17 răspunsuri:
| NickRudolf a răspuns:

Masoni si alte culturi ascunse doresc stapanirea lumii, Noua ordine mondiala si poate te gandesti ca e bine sa fim toti uniti dar ei vor sa avem chipuri introduse in noi sa afle in permanenta unde suntem sa fie mereu o camera care sa ne filmeze chiar si acea piramida cu ochi...asta inseamna ochiul a tot vazator si treptat sunt pe cale sa o faca explica spatiul si religia cu ajutorul matematicii chiar il numesc pe D-zeu,, marele arhitect,, il infatiseazal pe Iisus Hristos cu instrumente geometrice in mana si daca inca iti e neclar urmareste documentare despre masonerie, o sa te lamuresti si o sa afli mai multe.

| Thunderstruck a răspuns:

Cu ce ne-ar putea afecta niste simboluri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cu semnele alea pe care le tot vedeţi voi, vă distrag doar atenţia de la unele probleme mai importante.

| Zenit313 a răspuns (pentru NickRudolf):

Sunt de mii de ani,daca vroiau sa stapaneasca lumea,o stapaneau de mult.
Trebuie sa recunosti,ca este prea multa suferinta,si avem nevoie de o ORDINE MONDIALA,sa fim un singur popor,sa impartim resursele in mod egal,sa fie pace si progres...
Ca sa obtii asta,ai nevoie de oameni educati, si acum avem de mii de ori mai multi decat aveam in antichitate!
Nu au nici un beneficiu daca isi bat joc de semenii lor, nabuiesc ca sunt destul de inteligenti sa stie acest lucru.
Camerele video, sunt pentru securitate si cipurile au fost doar o idee, un proiect.
Nu cunosti si nici nu intelegi simbolictica lor dar nici filozofia lor!
Ai gresit tot...

| smocky a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=Z7jUTUSBTks, Asculta, o sa intelegi clar care e treaba!

| NickRudolf a răspuns (pentru Zenit313):

Bun zi-mi tu cat o sa suporti o camera sa te urmareasca toata viata sa fi monitorizat si la prima incercare sa zici ceva ce lor nu le convina sa te puna la tacere. Asta vrei? sa fimi toti legume? cipurile alea no sa aduca nimica bun si iti zic eu ca e mana diavolului in toata chestia asta de ce crezi ca in biblie scrie ca cei care o sa accepte acele cipuri o sa sfarseasca in iad in chinuri groaznice pe vecie?

| Zenit313 a răspuns (pentru NickRudolf):

Camerele sunt puse in spatiile publice pentru securitate,avem dreptul la intimitate,nu o sa fie puse in camera ta sau la baie!
Cine o sa stea sa te monitorizeze pe tine ce faci la baie,ce manaci,cat,unde si cu cine te culci...
Cine este atat de prost sa faca asta...
Cipurile am spus deaja ca au fost in stadiul de proiect,test, idee.dar nu au fost aprobate, nu sunt constitutionale.

Iad, Biblie, Bau-Bau?! Cred ca glumesti! Ma simt de parca as fi in evul mediu...

| NickRudolf a răspuns (pentru Zenit313):

Evul mediu? A...ca acum s-au descoperit atatea excluzi existenta unei alte lumi dupa moarte? Bau-Bau? e clar...

| Zenit313 a răspuns (pentru NickRudolf):

NU exista viata dupa moarte...maturizeaza-te. Aceste povesti sunt stupide, pentru oamenii slabi cu frica de moarte!
Totul se termina dupa moarte, absolut totul.Nici nu o sa stim ca am murit,pentru ca o sa fim morti! laughing
Ca sa stii ca exista viata DUPA moarte,trebuie sa MORI!
Dar din pacate,mortii NU vorbesc,numai ei pot spune ca exista viata dupa moarte...
Tot ce stim despre viata de DUPA moarte,stim de la oameni care erau VII,este logic,pentru ca numai oamenii VII pot sa vorbeasca! happy
Dar un om VIU nu are cum sa vorbeasca despre viata de DUPA moarte...

Moartea clinica este explicata,nu mai reprezinta de mult timp un argument!
Murim, ne descompunem, intram in circuitul naturii, o sa dam viata la milioane de organisme!
Stii cum o sa fie dupa moarte? - Exact cum a fost inainte sa te nasti! happy

Si da, Bau-Bau nu exista...este ok sa crezi cand esti copil! Dar cand cresti si inca mai crezi in Mos Craciun, Bau-Bau si alti prieteni iamginari..este trist, tragic, penibil!

| NickRudolf a răspuns (pentru Zenit313):

Nu cred in Mos Craciun sau Bau-Bau dar cred in mine si in D-zeu. Poate ai dreptate, asta e, gresesc si contientizez asta si n-am chef sa ma cert, sincer poate chiar ai dreptate dar am sa cred in asta ca un imatur pana la capat happy Cateodata si eu ma indoiesc de existenta Lui totusi unu lucru stiu ca atunci cand am sa mor am sa fiu impacat cu mine. happy

| Zenit313 a răspuns (pentru NickRudolf):

Tu nu crezi pentru ca iti este frica de moarte,chiar daca exista sau nu,tu nu ai nimic de pierdut...
Dumnezeu iti ofera cadouri pe lumea cealalta si aici daca esti cuminte,nu avem nici cea mai mica doava care sa'i confirme existenta,te lasa liber dar daca nu faci ce spune el,te tortureaza in cele mai sadice si brutale chinuri pentru eternitate...dar iti spune ca te iubeste!
Mos Craciun iti ofera cadouri pe lumea asta daca esti cuminte,nu avem nici o dovada care sa'i afirme existenta,si daca esti rau nu iti da cadouri...

Ai dreptate,sunt cateva diferente majore,dar din moment ce nu sunt dovezi care sa afrime existenta lor,sunt EGALI.

De ce nu crezi in Zeuz,Zalmoxe, Alah, Ball, Marele Spirit, Shiva sau nici unul din cei 2700 de prieteni imaginari?!

In fine..tot o sa crezi ce vrei, este doar o discutie si nu imi pasa! happy

Multa sanatate!

| NickRudolf a răspuns (pentru Zenit313):

Sarumana laughing da nu fi atat de irascibil/a cum iti explici atuncea toate minunile? Icoanele facatoare de minuni, Focul de la Ierusalim de Paste...toate acestea sunt doar fictiuni? Oamenii isi tineau mainile si fata in foc si nu ii ardea...cum iti explici asta?

| Zenit313 a răspuns (pentru NickRudolf):

Minuni au avut loc,au si vor avea loc indiferent de timp,loc sau credinte.
Nu pot sa fiu ignorant si sa spun ca nu exista lucruri inexplicabile, minuni! Dar sunt constinet ca multe dintre ele sunt niste farse...
Ajungem la o singura concluzie: Noi suntem capabili de aceste lucruri, avem aceste abilitati de vindecare, regenerare, levitatie...etc.
Difera de loc, timp, persoana si imprejurari! :)
Minunile sunt facute de noi, nu au legatura cu Dumnezeu sau alti prieteni iamginari.
Lumina de la Ierusalim?!
http://www.youtube.com/watch?v=pd-o8ineMuE

| NickRudolf a răspuns (pentru Zenit313):

Ei bine... uite aicea gresesti...creierul e facut sa explice orice lucru natural si logic functionand si catalogand totul (bun - rau, negru - alb) dar sufletul e facut sa simta toate lucrurile supranaturale. Normal ca in mintea noastra daca ne gandim toti este imposibil sa exista viata dupa moarte dar daca iti folosesti judecata sufletului totul poate fi explicat. Mos Craciun nu exista dar totusi mii de oameni inca cred in el si ofera cadouri in numele lui, formand acel spirit,, magic,, de craciun. Acuma ca sau descoperit atatea si se poate face viata omului mult mai usoara datorita masinariilor nu inseamna ca nu exista D-zeu. Daca nu exista viata dupa moarte explicati fantomele, oamenii posedati, duhurile rele. Si daca exista alea intr-adevar si exista Satan atuncea sunt convins ca exista si D-zeu happy

| Zenit313 a răspuns (pentru NickRudolf):

Creierul are doua emisfere! Te rog sa citesti despre ele.
Dupa ce citesti, o sa intelegi ca notiunea de "suflet" nu mai are nici un rost...
Fantomele - Reflectia materiei(materia are memorie) sau a subcontientului..de multe ori minciuni, psihoza, halucinatii.