| EllaBlackEyes a întrebat:

Ce am observat eu in categoria religie? Hmmm....ca un "crestin" care nu e capabil sa faca fata discutiei cu argumente, da ignore la cel cu care avea "dezbaterea" si fuge...asa cum fac lasii. Chiar daca cealalta persoana crede sau nu in Dumnezeu, faptul ca ii dovedeste celuilalt ca nu stie nimic, il face pe cel "ranit" in orgoliu sa se ascunda. Hmmmm, curajosi crestinii astia, nu? Si de ce doar ei renunta, de ce nu si ateii sau agnosticii?
Ateilor/agnosticilor, si de asemenea voua crestinilor, de cate ori vi s-a intamplat sa ramaneti vorbind cu peretii doar pentru ca interlocutorul s-a speriat si a fugit la mamica? happy Ia sa vedem...

Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

De 3 ori (2 crestini si-o pitzi), ar fi 4, dar persoana respectiva a pus o intrebare pentru atei si cred ca le-a dat ignore tuturor care au raspuns. Ma gandesc, inteligenta miscare sau lipsa de creier thinking e unu William, ca sa stie si ceilalti care si-au luat ignore pentru ce a fost, ca sunteti atei, bai, nesimtitilor care esteti voi nesimtiti. Magarilor! laughing

18 răspunsuri:
| Dandanache a răspuns:

Mie de doua ori. Si ignore-ul l-am primit de la doi atei. Am I special?batting eyelashes

| InstructorulTauDeFitness a răspuns:

Eeee am patit de multe ori.Crestinii de obicei nu pot sa dovedeasca mai nimic si prefera sa dea ignore in speranta ca au rezolvat cazul.

Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

Motivele pentru care am dat ignore la toti ateii pe care i-am gasit sunt ca nu vreau sa imi pierd timpul explicandu-le ceva ce nu vor intelege si ca nu vreau sa primesc raspunsurile lor inutile.

| 1dintrevoi a răspuns:

Te contrazic...si ateii sau agnosticii fug happy. Am numarat 3 pana acum.

Răspuns utilizator avertizat
| 1dintrevoi a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Eu sunt un fost ateu... poate ca am niste asi in maneca laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| 1dintrevoi a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Sincer? happy Niste falsi credinciosi/crestini.

| CryChristiAN a răspuns:

Pai lumeaa aparut din nimic, dar acel nimic Domnul Dumnezeu Cel Viu l-a ''prelucrat''(sa-i spunem asa) pana ce a adus la formarea a tot ceea ce exista.
Cum a zis si Dumnezeu lui Iov:''Tot ce este sub cer este totul al Meu.''

| AnnaMaria27 a răspuns:

Eu niciodata nu am tratat situatia prin acest mod, deoarece nu a fost moment in care sa raman fara argumente! big grin

| EmaS a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Draga mea, am observat in repetate randuri ca urasti pe cei care nu sunt de aceeasi confesiune cu tine si ca dragostea lui Dumnezeu nu este in tine. Si ca sa nu alimentez conflictul, ti-am dat ignore. Dar atunci cand ai postat o intrebare si ai atacat persoana mea, te-am scos de la ignore casa iti pot raspunde. Si vad ca tu in loc sa vorbeste despre Dumnezeu cauti mereu cearta. http://www.tpu.ro/......numi-casa/

| EmaS a răspuns (pentru 1dintrevoi):

Felicitari! Bine ai revenit!happy

| 1dintrevoi a răspuns (pentru EmaS):

Multumesc! happy

| OOOLEOOO a răspuns:

Si retragerea poate fii o strategie.

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns:

Sti, de obicei cel mai destept cedeaza...