| RAY a întrebat:

Ce inseamna a nu judeca aproapele? a judeca persoanele atee nu este pacat? a spune ca sunt imorali?
1. Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi.
2. Căci cu judecata cu care judecaţi, veţi fi judecaţi, şi cu măsura cu care măsuraţi, vi se va măsura.
3. De ce vezi paiul din ochiul fratelui tău, şi bârna din ochiul tău nu o iei în seamă?
4. Sau cum vei zice fratelui tău: Lasă să scot paiul din ochiul tău şi iată bârna este în ochiul tău?
5. Făţarnice, scoate întâi bârna din ochiul tău şi atunci vei vedea să scoţi paiul din ochiul fratelui tău.
6. Nu daţi cele sfinte câinilor, nici nu aruncaţi mărgăritarele voastre înaintea porcilor, ca nu cumva să le calce în picioare şi, întorcându-se, să vă sfâşie pe voi.
7. Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide.
8. Că oricine cere ia, cel care caută află, şi celui ce bate i se va deschide.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Ba da este pacat de aceaia i-am spus si la vasile ca daca este credincios nu mai judece pe nimeni si nu mai spuna ca Dumnezeu nu iubeste pe cei care nu cred in ei sau invata mai bine la scoala sau pun baza in stiinta.Cine crede in Dumnezeu stie ca iubeste toate viietatile indiferent de faptele sale nu face discriminare

62 răspunsuri:
| RAY explică (pentru danut):

Va rog sa incetati cu spamul, discutia nu are legatura cu intrebarea plus ca subictul e incheiat, va puteti trimite mesaje, felicitari

| RAY explică (pentru danut):

Jignirile nu sunt permise pe TPU