| Octavian199 a întrebat:

Ce isi face omul cu mana lui, e lucru manual, apoi da vina pe zei fictivi.Ce parere aveti despre tornade? https://www.youtube.com/watch?v=GLBA0ZjcOgw

11 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Ce-si face omul cu mana lui, nici dracul nu desface!
Vremea este dereglata de la diferite teste/manipulari care sunt ireversibile. Si mai e si "efectul fluture". Ceva facut in vecini, pusca aici sau la alti vecini. Si dam vina pe zei sau pe globalizare happy Ca nu degeaba este obligatorie religia in scoli!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca cititi cartea IOV din Biblie acolo se spune despre Iov ca avea zece copii:sapte baieti si trei fete.Pe cand se aflau la o petrecere in casa fratelui lor mai mare Satana a facut sa sufle un vant puternic care a prabusit casa si au murit toti cei zece copii ai lui Iov.Biblia are raspuns la toate important e sa o cititi si sa credeti.

| Octavian199 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Eu nu ma iau dupa carti de povesti evreiesti, mai bine citesc 'Dracula'.

| Octavian199 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Tornada este copilul aerului rece si celui cald.Asta se intampla cand faci sex neprotejat. rolling on the floorNu are nici o treaba cu Satana.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Inainte de tampenia asta, satana a vorbit cu dumnezeu daca are voie sa-i testeze sau nu credinta lui iov, iar dumnezeu a spus ca da, desi ce a facut satana a facut de fapt dumnezeu, pentru ca dumnezeu a planificat totul la bun inceput, citeste tu mai bine biblia si nu blasfema aiureli

| RAY a răspuns:

Dumnezeu asta are un singur popor atat, restul sunt povesti

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

.Biblia are raspuns la toate important e sa o cititi si sa credeti.

de ce sa nu citim coranul?

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Evident ca are, dar sa aiba raspunsuri si din viitor.Sa vedem atunci.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru RAY):

Am citit Biblia de 17 ori atât Vechiul cat si Noul Testament. Dumnezeu nu planifica nimic ci ne ofera libertatea sa alegem noi ce dorim sa facem. Daca Dumnezeu a îngăduit lui Satan sa-l testeze pe Iov este pentru a- i dovedi ca copiii lui Dumnezeu nu Il slujesc din interes ci din dragoste.

| RAY a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Degeaba ai citit-o

| Raullalu a răspuns (pentru RAY):

Coran capitolul 5 versetul 47.
Oamenii evangheliei să judece după ceea ce a revelat Alah in acestea.
Dacă cineva nu judecă după ceea ce a revelat Alah aceștia sunt că și cei ce se răzvrătesc.
Acum vezi ce poruncește Alah?
Să ascultăm evangheliile.
Care sunt in Noul Testament
Din Biblie.
Matei, Marcu, Luca, Ioan.