| Narfundo a întrebat:

Ce metode cunosti prin care un om isi poate crea o familie si o viata? Din cate se stie, in ziua de azi trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte sa iti intemeiezi o familie.

Răspuns Câştigător
| ema_2625 a răspuns:

Iti poti crea o familie, o noua viata tinand cont de sentimentele si aspiratiile tale.

38 răspunsuri:
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Dumnezeu are intotdeauna ultimul cuvant.
Daca nu ai inteles, hai sa iti traduc: pentru crestinii autentici divortul nu este la moda, este un accident nu un mod de viata.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Daca ambii parteneri respecta Cuvantul lui Dumnezeu si traiesc dupa principiile Lui, caminul lor se va transforma intr-un coltisor de rai.Si fiecare isi va pune intrebarea:,, oare ce ar trebui sa fac pentru ca jumatatea mea sa fie fericita si binecuvantata.Atunci nu mai ai asteptari ci inveti sa daruiesti.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Mai documenteaza-te si apoi mai stam de vorba.Se pare ca nu stii cu ce se mananca.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru andreidu):

Esti liber sa crezi ce vrei.