| RAY a întrebat:

Credeti ca scopul vietii este sa-ti intemeiezi o familie? cam pe la ce varsta trebuie sa te gandesti la asta?

50 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

A intemeia o familie nu este o obligatie picata din cer, intemeiezi o familie pentru ca vrei asta (de ex. pentru ca iubesti pe cineva), faci copii ca vrei sa-i cresti si sa ai mostenitori, etc.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si asta este scopul vietii. Cam de pe la 25 de ani?

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Asa devreme

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Pai atunci te gandesti doar laughing

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Cool inseamna ca trebuie sa imi aprind lumanarea persoanala la cimitir ca trebuie sa ma insor

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Dar si mai tarziu...

| Emilian65 a răspuns:

Dupa implinirea varstei de 18 ani.

| Doub a răspuns:

Depinde de persoană.
DuPĂ PĂrerea mea, pe la 30 de ani.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Ca proful meu de la curs laughing

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Uuu, eşti la facultă?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Exact happy

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Primul an? Şi cum e? I don't want to see

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Mda... E greu ce sa zic laughing.
Dar ma descurc. Imi place pe aici.

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Hmm.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Ce? laughing Tu pe unde esti?

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Clasa a 12-a. big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Vai laughing Si la ce te gandesti sa dai? Poate te ajut.

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Păi, Limbi Străine, în Cluj sau Bucureşti. Asta e marea mea dramă. laughing

#Ray, scuze de notificări.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Ray e de treaba nu se supara happy
Hai la Cluj ca e mai aproape.

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Clujul e mult, multtt mai departe de casă, dar mi se par oamenii mai faini acolo şi cumva vreau să încerc ceva mai nou şi mai ciudat.

| RAY explică (pentru Doub):

Las ca ma invitati la nunta

| Doub a răspuns (pentru RAY):

Care nuntă, boss?laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Mda, asa e si aici.
Fara suparare #Ray, dar unii oameni de pe aici sunt ciudati happy

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Şi în ce oraş eşti?

| RAY explică (pentru Doub):

A voastra dragii mei, deja ascult muzica ma pregatesc, imi lipseste bautura, femeile

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Pai eu sunt din Tg-Jiu. Dar stau in Timisoara acum happy

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Şi îţi place acolo?

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Explicati afirmatia Fara suparare #Ray, dar unii oameni de pe aici sunt ciudati

| Doub a răspuns (pentru RAY):

N-avem nici băutură, nici femei. sad

| RAY explică (pentru Doub):

Atunci numai vin

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Mda... Am mai multa libertate asa happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

NU tu laughing Unii parca cand aud ca sunt din Gorj nici nu ma ajuta...
Mai ales taximetristi. Era sa intarzi la un examen din cauza lor.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Vrei nunta din aia mai simpla asa rolling on the floor

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aoleuuuu, nuuu. T_T laughing

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Ce aiurea pe mine nu ma intereseaza de unde e omul, am un bun prieten din oltenia dar acuma e in england bravo lui, e un baiat ok, nu trebuie sa generalizam am cunoscut arabi smecheri sau unu care mia salvat viata e fiecare e diferit in felul lui si eu chiar cunosc multa lume bogati, saraci etc oamenii simpli dar fericiti alti tristi

| Florentina9210 a răspuns:

Normal! Ca doar nu o sa stai singur pe lume.
Undeva pe la 25-28 ani cam asa. Din perspectiva mea!

| raluk27 a răspuns:

Doar dacă vrei să trăiești singur. Cand te simți pregatit mental si financiar sa faci parte dintr-o familie.

| RAY explică (pentru raluk27):

Si daca vreau e o problema raluk?

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

E strict o parere personala. Din partea mea, poti sa te duci in munti si sa stai in pesteri.

| RAY explică (pentru raluk27):

Langa ce munti stai tu sa ma mut acolo?

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Nu, ca tie iti place sa fii singur.

| RAY explică (pentru raluk27):

Team cerut de nevasta cumva, zi-mi ce munti sunt unde stai tu

| raluk27 a răspuns (pentru RAY):

Ești ciudat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca scopul vietii ti-l determini tu singur. Nu toti indivizii au acelasi scop.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Nu,nu cred ca scopul vetii e să îți întemeiezi o familie.Eu cred ca scopul vieții este să fii fericit. Dacă să ai o familie te face fericit,atunci intemeiaza-ti o familie,dacă să stai singur,liniștit, să îți trăiești viata fără griji, să călătorești singur...te face fericit atunci fii singur, dacă o carieră de succes de face fericit fa-ti o carieră bestială, și aș mai putea continuă.

Răspuns utilizator avertizat
| FataȘarpe a răspuns:

Asa se spune. Dar nu e adevarat. E exact ca si cursul vietii unor porumbei (se imperecheaza, fac oua, clocesc, fac pui, au grija de ei sa creasca). E instinct uman. Dar noi, inloc sa ne folosim de harul gandirii coerente si creierului nostru uimitor traim ca animalele, fara sa observam. Suntem ca niste marionete in societatea asta.

| Jessica007 a răspuns:

Scopul vietii dupa parerea mea este sa stii cum sa ti-o traiesti si cum sa ti-o faci mai buna(viata) in functie de posibilitati.Fiecare este fericit in pielea lui asa cum doreste si cu familie si fara, depinde de caracter.Trebuie intr-adevar si sa iti intemeiezi o familie asta daca doresti iar varsta nu conteaza neaparat, atunci cand te vei simti pregatit.Bafta!

| Nonzen a răspuns:

Viața nu are nevoie de nici un scop, ea e făcută să fie trăită. E drept că uneori îți dorești persoane dragi aproape, iar părinții poate te-au părăsit... Eu zic că e bine să te căsătorești de la 23-24 ani și să-ți faci viața interesantă, poți ușor: diferite metode de sex alături de soție, un anumit mod de a-ți crește copiii, slujbe care te atrag, obiceiuri în familie, ieșitul în oraș. happy Doar părerea mea. Toate cele bune! happy

| RAY explică (pentru Nonzen):

Mi-a placut raspunsul tau