| anonim_4396 a întrebat:

Ce ne invata televizorul?! Care este scopul vietii?!
eu?
Eu imi doresc sa fiu fericit. si prin fericire eu ma vad pe mine evoluand spiritual si trupeste
fericirea mea consta in oameni care sa imi fie aproape, sa ma inteleaga sa ii inteleg si eu pe ei sa ne ajutam reciproc. distractie si nu in ultimu rand o femeie care sa ma iubeasca si eu sa o iubesc pe ea.
Cred ca toti avem scopul asta pana la urma si daca ma gands este un scop comun de care multi nu isi da seama
si multi refuza sa il urmeze
Acum revin la intrebare.Cine ne-a stricat noua mentalitatea?

Va zic din cauza televizorului. din cauza ideilor care ni se baga in cap. Vrei bani,curve, masini si altele? stai asa deja ai gresit cum adica curve? deja ai uitat sa iubesti.Trebuie sa fi mai smecher ca ceilalti sa fi peste ei,sa ii dobori, ca intr-o jungla
Asta ne invata televizorul si cei care ne conduc! cauta atentie, fumeaza,rupeti blugii,fi la moda, fura privirea tuturor ca doar tu esti miezul" lasa o creasta pe fata ca sa fi in atentia tuturor =)
Intelegi acum cum gandim si de ce este lumea din ce in ce mai rea?
Cum femeia e cu 10 pasi inaintea barbatului catre diavol. ea este mai sensibila si sufera mai mult decat sufera barbatii in ziua de azi. Cat se vor mai racii sufletele noastre?!

4 răspunsuri:
| Archdaemon a răspuns:

Eu nu am stat sa citesc toata evanghelia aia de intrebare... oricum sunt genul care prefera sa se uite pe History sau Discovery, Nat Geographic etc deci invat destule...

| Bennyy a răspuns:

Este adevarat ca femeia este cu 10 pasi inaintea barbatului catre rautate.Am vazut atatea femei sensibile pe dinauntru care incercau sa demonstreze ca sunt foarte puternice si reci fara sentimente, dar asta chiar ma intristat. Buna intrebare, cred ca ai dreptate

| Narfundo a răspuns:

Nu are nici o legatura cu subiectu pe care eu l-am abordat.
De ce tot imi amintiti de alte intrebari in intrebari noi? Am impresia ca nu prea am cu cine vorbii pe aici. Daca am batut campii cu homosexualii atunci am facut-o ca sa vad ce va mai iese pe gura ca m-am lamurit eu ce e si cu lumea de pe aici

| Morrigan a răspuns:

Eu nu ma mai uit la tv de vreo 2 lunirolling on the floor)))) nici nu mai stiu unde am pus telecomanda thinking