| мιнαɛℓα36 a întrebat:

Ce nu trebuie sa lipseasca dintr-o Biserica?

Răspuns Câştigător
| Zenicide a răspuns:

Gaz si geamuri termopane happy Cineva cu imaginatie ar putea profita de chestia asta, si atunci as fi fericit laughing

64 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Biserica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credinta adevarata si dragostea fata de aproapele tau.

| M25M a răspuns:

Bani.

| CRISTInel1998 a răspuns:

Icoanele,preotul

| dragos9234 a răspuns:

Preotii.

| Alphawolf a răspuns:

Oi, superman-ul sfant - manevratorul turmei, suportul credintei - Biblia, lumina - o atmosfera patetica - spiritualalitate la patrat si Grammy Awards pentru cantori!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Raspuns bun.

| dracu14 a răspuns:

Mincinosii si cutia milei

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Atmosfera de cac*t,am fost si eu in biserica,si simteam ca ma sufoc, era asa multa prostie, ii compatimesc pe toti, si totodata, le invidiez simplitatea gandirii.

| relian a răspuns:

Clientii.Fara clienti biserica aia nu mai e biserica.Si ceva fetite sa aiba popa ce baga sub fusta aia ceo poarta. Fara fetite orice devine plictisitor.

| Narfundo a răspuns:

Iubirea

| EmaS a răspuns:

Prezenta lui Dumnezeu. Fara El este o biserica moarta.

| Calininio a răspuns:

Cutia cu bani si hoarda de decerebrati.

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Babele care barfesc ca proastele si imi spun ca sunt needucat si nu stiu cum sa ma comport in biserica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CreTinii.

| AlbaAura a răspuns:

Lumina Sfantului Duh.

| andreiush25 a răspuns:

Prostia, prosteala, prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii. Daca nu sunt oameni, bisericile nu pot exista, iar preotii nu vor mai fi niste burtosi care ''fura'', abuziv, fara pic de rusine, bani din buzunarele celor nevoiasi. Si mai spuneti ca biserica ajuta...

| HueyFreeman a răspuns (pentru relian):

Nu, nu, nu. Baietei, nu fetite.

| ManStrong a răspuns (pentru EmaS):

Dumnezeu nu sta in Biserici.Cuvintul Biserica a fost inventa de greci.Isus nu a auzit de acest cuvint si nici nu stia ce este.Acolo unde spune; Voi zidi Biserica mea.acel cuvint este o interpolare tirzie.
Isus nu a rostit numele Petru si nici Biserica. Fals grosolan.

| relian a răspuns (pentru HueyFreeman):

Aaaaa scuze da se pare ca am gresit.Ai dreptate

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Credinciosii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Babele! sa ma ling cu ele toate.

| EmaS a răspuns (pentru ManStrong):

Unde sunt doi sau trei adunati in Numele lui Isus va fi prezent acolo.

| ManStrong a răspuns (pentru EmaS):

Dar acel loc nu se numeste Biserica.Adsica Isus nu la numit astfel.

| EmaS a răspuns (pentru ManStrong):

Noi formam biserica.Isus este Capul.

| ManStrong a răspuns (pentru EmaS):

Isus nu a spus asa ceva. Asta a facut o biserica ca sa dovedeasca aca are legatura de la Dumnezeu.Pavel spunea asa Sa nu te falesti fata de ramuri.
Era deci un pom din care au fost taiate citerva ramuri, si in locul lor au fost atoite neamurile.Acestea nu formeaza un copac sau un alt pom.Este acelasi si fructele trebuie sa fie aceleasi.
Problema este ca este scris; Toate neamurile au baut din potirul etc etc.Nu vreau sa citez intreg textul.Cine detine potirul, Ce contine potirul, Cine a baut din el, si de ce neamurile sa u imbata? Iata citeva intrebari care neoprotestntii daca nu se trezesc din ameteala sa se scuture de aceste bauturi inselatoare, pacat de toata truda.Acest verset daca o sa l analizati aveti studiu serios cel putin 3 luni. Si veti fi treji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Hai ema, lasa religia si hai sa ne iubim, iti vor arata paradisul meu

| мιнαɛℓα36 explică (pentru anonim_4396):

Succes laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Succes au nevoie porcii de barbati care se dau la ea cu gandul doar s-o reguleze, eu ii voi oferi emei licoarea tineretii squirting si inocenta mea de care se tot roaga sa aiba parte.