| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere ai despre Biblie? Ai citit-o?

5 răspunsuri:
| Jay1 a răspuns:

Biblia este fiecare cuvânt al infinitului Dumnezeu ce a creat acest univers şi tot ceea ce este în el.Matei 5:18 Căci adevărat vă spun, cîtă vreme nu va trece cerul şi pămîntul, nu va trece o iotă sau o frîntură de slovă din Lege, înainte ca să se fi întîmplat toate lucrurile.
Întreaga Biblie, Vechiul Testament şi Noul Testament, este dantelată cu Evanghelia lui Dumnezeu pentru mântuire, arătând nevoia păcătosului de mântuire la judecata apropiată, în vremea sacrificiului lui Hristos pe cruce, dar mântuirea este în totalitate munca lui Dumnezeu.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Este o carte care schimba vieți. Cel mai bine raspunde la aceasta întrebare apostolul Pavel in Epistola către Timotei cap.3/16,17:"Toată Scriptura este insuflata de Dumnezeu si de folos ca sa învețe, sa mustre, sa îndrepte, sa dea înțelepciune in neprihanire, pentru ca omul lui Dumnezeu sa fie desăvârșit si cu totul destoinic pentru orice lucrare buna."
Am citit-o de 18 ori.

| Octavian199 a răspuns:

E mai misto 'Harry Potter' rolling on the floor

| DeyCj a răspuns:

Da, am citit-o și e o carte scrisă cu ură împotriva oamenilor, plină de energie negativă și cu personaje demne de SF.

| Helper07 a răspuns:

Nu multi o inteleg corect. Daca ai nelamuriri imi poti spune.