| Duhovnicul a întrebat:

Pentru crestinii cu diploma!
Ati citit si alte carti sfinte, in afara de Biblie? Ce parere aveti despre ele?

10 răspunsuri:
| Moisie a răspuns:

DA!
Am citit Tanachul care este considerat sfant fiind inspirat de Dumnezeu direct rabinilor sub atenta supraveghere a Duhului Sfant!
PS
Stiind ca Biblia este de fapt FURTUL si interpretarea mincinoasa a Tanachului, adaugit cu Testamentele unor Apostoli muritori, dar care recunosc ca au primit putere si stapanire peste Draci si nu peste Ingeri, mai poate fi o asemenea scriptura "neinspirata" dar FURATA considerata ca fiind sfinta?
Sau poate fi socotita "sfanta" numai daca acceptam si faptul ca si Diavolul este un personaj sfant ca si el este un personaj important pomenit in Biblie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte frumoase si foarte ajutatoare

| adrian1419 a răspuns:

Harry Potter

| SatanistAteu1666 a răspuns:

Sunt toate niste gunoaie

| Duhovnicul explică (pentru SatanistAteu1666):

Tu nu esti crestin, esti satanist!

| SatanistAteu1666 a răspuns (pentru Duhovnicul):

Si care e problema ta rasistule?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SatanistAteu1666):

Tu ai o problema.Nu el :-)

| Delmoniko a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa ardem crestini pe soba de Craciun! iupiii laughing

| SatanistAteu1666 a răspuns (pentru Delmoniko):

YUPIIIrolling on the floor)))

| WhiteRose98 a răspuns:

Da, am citit Sfantul Ignatie Briancianinov, Parintele Cleopa toate volume(le poti citi si pe pdf) si Sfantul Ioan Scararul.Sunt utile pentru mantuire