| NewWorldOrder a întrebat:

Ce parere aveti de : http://www.doxologia.ro/lumea-crestina/juramantul-pe-bib lii-al-lui-obama?
Din cite stiu, toata elita mondiala crede intr-o forta divina. Cind am zis toata elita mondiala m-am referit la masoni. Cine stie va intelege.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

In masonerie e un ritual in care spui ca crezi in Dumnezeu si in nemurirea sufletului, dar in lojile mai luminate nu te intreaba nimeni ce crezi despre ele, sunt doar niste cuvinte pe care trebuie sa le reciti pe de rost.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Credinta fara fapte este moarta