| Inferno a întrebat:

Ce parere aveti de sectanti? Acei oameni care-si creaza propriile realitati imaginare,propriile tipare strict,acei oameni ce-si limiteaza intreaga lor viata la banala existenta ei pretinzand a respecta niste porunci.
Acei trogloditi de pestera care refuza sa mearga si la medic pentru un control,care prefera sa mearga la preotul din secta respectiva pentru a-si salva "sufletul" decat sa mearga la doctor.
Acei oameni indoctrinati de mici, la care vointa si sentimentele lipsesc cu desavarsire,ei nu sunt buni asa cum pretind ca ar fi, nu sunt nici rai, sunt aidoma unor roboti,niste masinarii biologice ce traiesc dupa tiparele ce le-au fost impuse. Dar ei nu vad asta,ei nu constientizeaza acest lucru, ei nu constientizeaza nimic. Cum e sa te intalnesti cu un om aparent normal, aparent inteligent, aparent capabil de a rationa si sa vezi ca in realitate ratiunea lui este adormita? Ce poate sa trezeasca ratiunea acestor oameni?

31 răspunsuri:
| vvasi a răspuns:

Despre sectanti, numai de bine.Toata mizeria in crestere, a planetei, vine de la oameni care au rationat cam mult.