| Gekkō a întrebat:

Ce parere aveti despre clipul asta?
http://www.youtube.com/watch?v=yfXW7weAsDA
Daca vi s-a parut interesant, distribuiti-l mai departe.

4 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

Bullshit, de cand am auzit partile cu demoni am oprit vid-ul; e doar o simpla propaganda cu scop religio-econom, mai isi face si el publicitate, mai castiga niste bani[s-au e cumva cineva aici care crede ca acel individ a facut 16mins de video doar ca sa ne ajute pe noi, asa, gratis]

| Gekkō explică (pentru usuk):

Propaganda cu scop religio-econom? adica?

| usuk a răspuns (pentru Gekkō):

Bine, acuma, eu asa ii spun> cand cineva vrea sa conduca un stat si sa manipuleze mase considerabile de oameni, se foloseste de..ai ghicit, religie; insa de la un timp, religia a devenit satirizata de catre 'ntelectuali, oamenii pur si simplu s-au emancipat si nu mai cred in povesti; de aceea vine tipu' asta si ne spune despre alte povesti gen "Marea trezire 2012", pff ce ridicol; evident, mai are grija sa mai includa si chesti religioase ca sa ofere o oarecare credibilitate religiei, gen demoni, luciferu', etc;
acum spune-mi ce parere ai tu despre asta

| Gekkō explică (pentru usuk):

Nu el zice despre marea trezire din 2012, trebuia sa te uiti atent la tot, atunci intelegeai, exact invers era...
Nu stiu ce sa spun, am avut multe eperiente cu sisteme si oameni diferiti si concluzia e ca nu are rost, nu ma intereseaza, mai bine gandesc logic inainte sa cred sau sa fac ceva. Ai dreptate la faza cu religia. Ce spunea Musolinni? Ca cel imi bun mijloc de indocrtinare sau manipulare in masa e biserica.