| GreyS a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul " Eyes Wide Shut "?
Deoarece mie mi s-a parut ceva ciudat la ritualul din acest film si am cautat mai multe despre acesta si am descoperit ca daca ritualul este ascultat pe dos se poate auzii o rugaciune ortodoxa.
http://www.youtube.com/watch?v=NJywwB0_H6s
Regizorul Stanley Kubrick dupa ce a publicat acest "ritual" a avut parte de o moarte suspecta.

4 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Ce e suspect intr-un atac de cord?

Răspuns utilizator avertizat
| Mandache_Vlad_Georgian_1998 a răspuns:

Pai nu cred ca este adevarat este un ritual la americano>>turcesc>>evreic
se numeste mscva, m moarte, s suspecta, c cardio, va vasculara.adica cine asculta ritualul pe dos o sa moare de cardio vasculara.

| Mikoyan a răspuns:

Eyes Wide Shut a fost un film scump de facut si filmat o perioada lunga. Kubrick era ingrijorat de receptia filmului si voia ca filmul sa fie bine primit si nu interzis sau subapreciat cum au fost Clockwork Orange si Barry Lyndon.Probabil din cauza fricii ca filmul nu se va bucura de o buna receptie a decedat la scurt timp dupa premiera.
Stanley Kubrick oricum ramane printre cei mai buni regizori din cati au existat daca nu chiar cel mai bun.
Iti recomand sa te uiti la Stanley Kubrick:A life in pictures(http://www.youtube.com/watch?v=FR-loS9MHww).